Valve představuje finální verzi Steam Decku

Balení hráčům napoví, že hrát mohou klidně v metru nebo také v testovací místnosti

Zdroj: Valve
3. 12. 2021

Kdyby nedošlo na odklad, přenosný počítač Steam Deck od Valve už mohl zakrátko putovat k prvním majitelům. Nežijeme ale v ideálním světě, takže na zařízení musíme čekat přinejlepším do ledna příštího roku, lidé z Valve se ale snaží čekání co nejvíce zpříjemnit. V rychlé aktualizaci informací o Steam Decku představují jeho finální schválenou podobu, včetně balení, ve kterém jej obdrží nejen vývojáři pro svou práci, ale hlavně hráči z celého světa, kteří před několika měsíci bojovali o předobjednávky.

Nové fotky zveřejňuje Valve v blogovém příspěvku a bez ohledu na vzpomínaný odklad byl psán v dobrém rozmaru. Odpovídají tomu popisky fotek i nápisy na samotném balení. V prvním případě bychom prý neměli Steam Deck používat třeba jako deštník, v tom druhém pak hráči dostávají v několika jazycích nápovědu, že hrát mohou v metru nebo třeba testovací místnosti z Portalu. Nad rámec vtípků se ale dozvídáme, že podoba balení už nebude procházet žádnou velkou změnou a že pouzdro zachycené na fotkách je určeno pro 64, resp. 256GB variantu.

Co se týče označení stávající verze, jde o tzv. design validation model – DV – který je interním týmem designérů schválen k distribuci. Lidé z Valve si ale z pochopitelných důvodů vyhrazují právo na drobné změny, které potenciálně provedou na základě zpětné vazby od vývojářů. Ti by mohly takhle vypadající kusy Steam Decku obdržet už velmi brzy a je tudíž pravděpodobné, že už v horizontu dní uvidíme další, třeba ještě detailnější fotky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru