Valve oficiálně oznamuje Half-Life: Alyx

Opravdu půjde o plnohodnotnou VR hru. Odhalení se dočkáme ve čtvrtek večer

19. 11. 2019
Název: Half-Life: Alyx Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 23. 3. 2020

Pravděpodobně v reakci na včerejší zprávy ohledně úniku domnělého rozhovoru moderátora Geoffa Keighleyho se zástupci vývojářů z Valve oznamuje společnost Gabea Newella novou hru. A pokud jste včera jen nevěřícně kroutili hlavou, můžeme si název ještě jednou zopakovat – Half-Life: Alyx. V souvislosti s nočním příspěvkem na sociálních sítích tedy spíše bílé na červeném, ale na tom ve výsledku nesejde, podstatnou informací zůstává, že legendární série dostane pokračování a nemění se ani informace o tom, že hra bude alespoň v první fázi určena výhradně pro hraní ve VR.

„S nadšením oznamujeme, že ve čtvrtek v 10 hodin tichomořského času odhalíme Half-Life: Alyx, naší vlajkovou loď mezi VR hrami. Už se nemůžeme dočkat, až se o to s vámi podělíme,“ zní v překladu oficiální zpráva Valve, která se krátce po půlnoci objevila na Twitteru. Doprovozena nebyla žádným artworkem, jen sadou tří log – Valve, Steam VR a řeckým písmenem Lambda, symbolem série Half-Life. Podle očekávání se pod příspěvkem strhla lavina reakcí, které jsou směsicí nostalgických pocitů a rozčarování z toho, že si hráči nebudou moci zahrát nový Half-Life bez VR.

Žádné další konkrétní informace Valve nepřináší, můžeme vás proto odkázat na včerejší článek, případně novinkový souhrn. Rozebíráme nejen zmiňovaný přepis údajného rozhovoru před chystanými The Game Awards, ale také předchozí spekulace youtubera Tylera McVickera, který Half-Life s hlavní hrdinkou Alyx Vance zmiňoval již dříve. I na základě toho pak můžeme začít brát v potaz další spekulace o obsahu hry, 15hodinové délce příběhu i standardní herní náplni bez ohledu na cílovou platformu. Jisto však budeme mít až ve čtvrtek v sedm večer českého času.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru