Valorant, Riot Games, Valorant láme rekordy ve sledovanosti na Twitchi

Valorant láme rekordy ve sledovanosti na Twitchi

Hráči platí tisíce korun za vstup do hry, která je zdarma. Vývojáři varují, že přijdou o účet

Zdroj: Riot Games
9. 4. 2020
Název: Valorant Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 2. 6. 2020

Třetím dnem už běží uzavřený betatest kompetitivní střílečky Valorant, se kterou chtějí vývojáři z Riot Games opanovat další část herního, ale také e-sportového trhu. O tajemném Projektu A se mluvilo dlouho předtím, než byla hra oficiálně představena a postupné budování zájmu vyústilo v masivní vlnu zájmu, vyjádřenou nejen reakcemi natěšených hráčů, ale také obřími počty diváků této hry na Twitchi. Jak už jsme ale předesílali minulý týden – rekordní čísla se dala očekávat, vzhledem k promyšlenému marketingu a podmínění zisku přístupu do probíhající bety právě sledováním vybraných streamerů. Reklamní genialita celého plánu pak spočívá v tom, že nikdo úplně přesně neví, kolik je pozvánek v oběhu a jaký je klíč jejich postupného uvolňování. I proto tráví spoustu diváků na Twitchi desítky hodin a streamy nevypínají ani když jdou po nekonečném celodenním čekání na zisk pozvánky konečně spát.

Vyjádřeno číslem, Valorant se v kumulativním součtu 35 milionů odsledovaných hodin za jediný den postaral o pokoření dosavadního rekordu a zaútočil také na rekord v počtu diváků sledujících v jednu chvíli jedinou hru. S 1,73 miliony sledujícícími zůstal Valorant jen o sto tisíc diváků za prvním League of Legends a dokázal pokořit Fortnite, Counter-Strike i World of Warcraft. Provázanost betatestu s Twitchem pak pomohla ke skvělým číslům také jednotlivým streamerům, kteří spolupracují s Riot Games a právě z jejich přenosů lze pozvánku do bety získat. Je navíc patrné, že se trend v nadcházejících dnech příliš měnit nebude, vzhledem k tomu, že pozvánky nejsou uvolňovány masově a dychtivým hráčům nezbývá nic jiného, než Valorant zprostředkovaně sledovat a čekat.

Investice do pozvaných účtů je poměrně riziková a vývojáři navíc tvrdí, že jsou schopní takové účty vyhledávat a udělovat jim trvalý ban.

Přirozeně se ale najdou tací, kteří trpělivosti nemají a naproti jim jdou lidé, kdo vidí v zisku pozvánky do bety Valorantu finanční příležitost. Aukční portál eBay tak je doslova zaplavený nabídkami odprodeje již pozvaných účtů a hráči jsou za ně ochotní platit tisíce korun. Roli v tom očividně nehraje ani skutečnost, že Valorant je free-to-play hrou a nikdo v tuto chvíli neví, jak dlouho betatest poběží. Investice je to tedy poměrně riziková a vývojáři navíc tvrdí, že jsou schopní takové účty vyhledávat a udělovat jim trvalý ban. Informovali o tom dnes ráno na sociálních sítích a před podobnými nákupy varují. Nelíbí se jim ani skutečnost, že si hráči zakládají další a další účty na Twitchi s vidinou, že zvýší pravděpodobnost zisku pozvánky, proti tomuto kroku ale zřejmě nic aktivního učinit nemohou.

V prohlášení na oficiálních stránkách tak pouze nabádají hráče k férovosti a vysvětlují, že důvod tohoto způsobu emitace pozvánek má také co dočinění se zájmem nepřehletit servery hry. Ostatně, právě kvůli špatnému odhadu a rychlému uvolnění přístupů statisícům hráčů museli hned první den bety na chvíli udělování pozvánek přerušit, v tuto chvíli jsou ale dropy opět aktivní a v nadcházejících dnech by se mělo procento pozvaných hráčů postupně zvyšovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru