Valorant láme rekordy ve sledovanosti na Twitchi

Hráči platí tisíce korun za vstup do hry, která je zdarma. Vývojáři varují, že přijdou o účet

Zdroj: Riot Games
9. 4. 2020
Název hry: Valorant Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 6. 2020 Platformy: Žánr:

Třetím dnem už běží uzavřený betatest kompetitivní střílečky Valorant, se kterou chtějí vývojáři z Riot Games opanovat další část herního, ale také e-sportového trhu. O tajemném Projektu A se mluvilo dlouho předtím, než byla hra oficiálně představena a postupné budování zájmu vyústilo v masivní vlnu zájmu, vyjádřenou nejen reakcemi natěšených hráčů, ale také obřími počty diváků této hry na Twitchi. Jak už jsme ale předesílali minulý týden – rekordní čísla se dala očekávat, vzhledem k promyšlenému marketingu a podmínění zisku přístupu do probíhající bety právě sledováním vybraných streamerů. Reklamní genialita celého plánu pak spočívá v tom, že nikdo úplně přesně neví, kolik je pozvánek v oběhu a jaký je klíč jejich postupného uvolňování. I proto tráví spoustu diváků na Twitchi desítky hodin a streamy nevypínají ani když jdou po nekonečném celodenním čekání na zisk pozvánky konečně spát.

Vyjádřeno číslem, Valorant se v kumulativním součtu 35 milionů odsledovaných hodin za jediný den postaral o pokoření dosavadního rekordu a zaútočil také na rekord v počtu diváků sledujících v jednu chvíli jedinou hru. S 1,73 miliony sledujícícími zůstal Valorant jen o sto tisíc diváků za prvním League of Legends a dokázal pokořit Fortnite, Counter-Strike i World of Warcraft. Provázanost betatestu s Twitchem pak pomohla ke skvělým číslům také jednotlivým streamerům, kteří spolupracují s Riot Games a právě z jejich přenosů lze pozvánku do bety získat. Je navíc patrné, že se trend v nadcházejících dnech příliš měnit nebude, vzhledem k tomu, že pozvánky nejsou uvolňovány masově a dychtivým hráčům nezbývá nic jiného, než Valorant zprostředkovaně sledovat a čekat.

Investice do pozvaných účtů je poměrně riziková a vývojáři navíc tvrdí, že jsou schopní takové účty vyhledávat a udělovat jim trvalý ban.

Přirozeně se ale najdou tací, kteří trpělivosti nemají a naproti jim jdou lidé, kdo vidí v zisku pozvánky do bety Valorantu finanční příležitost. Aukční portál eBay tak je doslova zaplavený nabídkami odprodeje již pozvaných účtů a hráči jsou za ně ochotní platit tisíce korun. Roli v tom očividně nehraje ani skutečnost, že Valorant je free-to-play hrou a nikdo v tuto chvíli neví, jak dlouho betatest poběží. Investice je to tedy poměrně riziková a vývojáři navíc tvrdí, že jsou schopní takové účty vyhledávat a udělovat jim trvalý ban. Informovali o tom dnes ráno na sociálních sítích a před podobnými nákupy varují. Nelíbí se jim ani skutečnost, že si hráči zakládají další a další účty na Twitchi s vidinou, že zvýší pravděpodobnost zisku pozvánky, proti tomuto kroku ale zřejmě nic aktivního učinit nemohou.

V prohlášení na oficiálních stránkách tak pouze nabádají hráče k férovosti a vysvětlují, že důvod tohoto způsobu emitace pozvánek má také co dočinění se zájmem nepřehletit servery hry. Ostatně, právě kvůli špatnému odhadu a rychlému uvolnění přístupů statisícům hráčů museli hned první den bety na chvíli udělování pozvánek přerušit, v tuto chvíli jsou ale dropy opět aktivní a v nadcházejících dnech by se mělo procento pozvaných hráčů postupně zvyšovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru