V tahové strategii Pendragon se ujmete záchrany Artuše

Sir Mordred opět dostává Kamelot na lopatky. Rytíři kulatého stolu se musí sjednotit

Zdroj: Escapist Magazine
3. 4. 2020
Název hry: Pendragon Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Během tohoto léta by měla na Steam dorazit nová tahová strategie Pendragon, která své hráče zavede do romantického světa artušovských legend. Děj se bude odehrávat v Anglii ve středověku v roce 673 našeho letopočtu a samozřejmostí je, že do vyprávění hry se zamotají notoricky známé postavy spjaté s legendou o králi Artušovi a s hradem Kamelot. Ten ale ve vyprávění hry padl a zákeřný Mordred se v ději hry ujme role antagonisty.

Z hlediska žánru se má jednat o fantasy tahovou strategii, jejíž hlavní devizou má být proměnlivé vyprávění odvíjející se od toho, jak ke hře přistoupí sami hráči a jaké volby budou činit. Z prvního přísunu informací vyplývá, že právě na velkou míru variability bude kladen důraz a spolu s tím by se měla pojit i reaplayabilita. Ta má navíc být podpořená i náhodně generovanou herní mapou. Vyprávění a jeho průběh by navíc měl záviset například nejen na tom, jak hráč příběhem hry projde, ale třeba i na tom, jakou postavu si na začátku zvolí. Protože jak již uvádí popis hry například na Steamu, osobnost hrdiny může ovlivnit ledasco: „Morgana le Fay je zrádná, královna Ginevra je pronásledována svými chybami, Sir Lancelot je prostě Francouz a Sir Gawain je obvykle opilý.“

Už jen z tohoto popisu je očividné, že ačkoli má ve hře panovat temná atmosféra, tak její vyprávění by mohlo být spíše odlehčené a pravděpodobně se nebude brát zcela vážně. Jedním dechem ale vývojáři poukazují na to, že vyprávění a obecně příběh rozhodně má hrát velmi důležitou roli a lákají například na zodpovězení některé z klíčových otázek: Sejde se Sir Lancelot s královnou Ginevrou? Zapudí ho, nebo ho přijme? Odpustí Sir Kay někdy siru Gawainovi, že se spolčil se Sirem Mordredem? Lze Morganě le Fay důvěřovat? Kde je Merlyn? Kdo leží pohřben na Mordredově hřbitově? Kdo je lukostřelec v lese? A co se stalo s Excaliburem?

Odpovědi na tyto a další otázky by mohly přijít ještě toto léto. Z předchozího portfolia autorů v tuto chvíli lze určitě vypíchnout ještě cestovatelskou adventuru 80 Days a mysteriózní dobrodružství Heaven´s Vault. Pendragon ale slibuje být poněkud odlišný od předchozí tvorby a středověká Anglie v tomto podání nabídne temný a nebezpečný svět plný nejen známých postav, ale pochopitelně také hrdlořezů, divoké zvěře a nevratných voleb. Ty spolu s výsledky taktických bitev mohou nenávratně vytvarovat osud nejen rytířů kulatého stolu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru