Airplane Mode, AMC Games, V simulátoru pasažéra poletíme 6 hodin letadlem

V simulátoru pasažéra poletíme 6 hodin letadlem

Ve hře Airplane Mode zažijeme let přes Atlantik v ekonomické třídě se vším všudy

10. 11. 2019
Název: Airplane Mode Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Zatímco snad všichni virtuální piloti teď vyhlížejí nový Microsoft Flight Simulator, můžeme se tu donekonečna hádat, zda je lepší předchozí generace této série, poslední X-Plane, anebo si vystačíme s bezplatnými alternativami, jako jsou FlightGear, YSFLIGHT či GeoFS. Ale ruku na srdce, pro kolik z vás je tohle skutečný simulátor cestování letadlem? Jistě, vy se chcete alespoň na moment stát pilotem, ale ve skutečnosti v oblacích drtivá většina z nás cestuje v roli pasažéra. A tuto perspektivu zatím vývojáři trestuhodně ignorovali. Až dosud.

Chybět nebudou bezpečnostní pokyny ani náhodné události, jakými jsou změna počasí, turbulence, zpoždění nebo nespolehlivé připojení k Wi-Fi.

Příští rok totiž dorazí na trh mimořádně zvláštní hra Airplane Mode, v níž se staneme pasažéry na zaoceánském šestihodinovém letu. A naše cesta přes Atlantik má trvat stejně dlouho jako ve skutečnosti. Ale nemusíte se bát, sedět budete u okýnka, k dispozici budete mít palubní zábavní systém a nepřijdete ani o občerstvení. Pohodlně se usaďte, tohle bude dlouhý let.

Ve světě všemožných bizarních simulací si ani tak nekladu otázku, proč tahle vzniká, jako spíš: jak je možné, že to dosud nikoho nenapadlo? Stačí jen pomyslet na všechny ty vzrušující i naprosto otravné momenty, které můžete při cestování letadlem zažít. Od startu až po přistání. Airplane Mode slibuje zpracovat všechny aspekty do nejmenších podrobností, ať už jde o design sedaček, chování posádky i dalších cestujících. S sebou na palubu si vezmete mobil, knihu, sluchátka, nabíječku a další drobnosti. Chybět nebudou bezpečnostní pokyny ani náhodné události, jakými jsou změna počasí, turbulence, zpoždění nebo nespolehlivé připojení k Wi-Fi.

 

Pokud jste někdy cestovali s malým dítětem na palubě, jistě oceníte i realistický ruch v kabině letadla se všemi pověstnými nepříjemnostmi. A absentovat samozřejmě na žádném podobně dlouhém letu nesmí ani palubní entertainment system vybavený knihovnou bezplatných filmů a jednoduchých her. Pevně věřím, že bude patřičně zpomalený a neintuitivní, aby byl dojem co nejpřesvědčivější. Pokud bych měl vycházet z vlastních zkušeností, doporučil bych navíc zahrnout náhodné potíže, jaké může představovat výpadek systému a zamrznutí ve snaze nabootovat do Linuxu, anebo ucpaný sluchátkový port, který se letuška pokusí neúspěšně opravit tím, že v něm zlomí další sluchátka. Jen nápad…

V kapse sedadla najdete kromě bezpečnostních pokynů také palubní magazín s křížovkou a sudoku. Kdykoli se podíváte z okýnka, budete se prý moci potěšit autentickými satelitními snímky z vaší trasy. Nabízí se přitom tolik dalších potenciálních kratochvílí, témat a otázek. Budeme chodit na záchod, bude v letadle zima, můžeme zavolat letušku, lze se nechat vykázat z přepravy pod vlivem alkoholu? Každopádně tohle nebude nic pro netrpělivé hráče, půjde spíš o takový relaxační interaktivní “spořič obrazovky”.

Airplane Mode míří na Windows a Mac a já pevně doufám, že nejde jen o dlouho předem plánovaný aprílový vtip. Nic tomu ale nenasvědčuje, protože na tomhle projektu se už nějakou dobu pracuje. Hra je ve vývoji minimálně rok a původně vznikala pod generickým a hodně zavádějícím názvem Flight Simulator. Na titulu pracuje vývojář Hosni Auji a vyjde pod hlavičkou AMC, respektive její nové divize AMC Games. Půjde o vůbec první titul této společnosti.

Řada hráčů připomíná, že novinka se podobá svým bizarním nápadem i náplní netradiční hře Desert Bus. K této inspiraci se navíc hlásí rovněž samotný autor. Alfaverze Airplane Mode by se měla představit už 12. listopadu ve speciálním streamu. Vydavatel přitom poznamenává, že hra je stejně chytrá jako absurdní. A já pevně věřím, že nebude platit jen to druhé, ale skutečně se u ní pobavíme.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru