Fit For A King, V simulátoru Jindřicha VIII. budeme popravovat manželky

V simulátoru Jindřicha VIII. budeme popravovat manželky

Zreformujeme církev kvůli nevěstě, vysvětíme koně na kněze a postel pasujeme na rytíře

4. 8. 2019
Název: Fit For A King Vývojář: Platformy: Žánr: , , Datum vydání: 5. 9. 2019

Malé kanadské nezávislé studio Kitfox Games vám udělá radost, pokud máte rádii retro grafiku, kultovní ságu Ultima designéra Richarda Garriotta a současně dějiny, anebo alespoň historické filmy a seriály jako Králova přízeň či Tudorovci. Chystá totiž, jak samotní autoři říkají, “simulátor Jindřicha VIII.” nazvaný Fit For A King.

“Kdo vás zastaví? Snad Bůh?” ptají se autoři. Ale kdepak, vždyť jste teď přeci papežem.

Druhý anglický panovník z rodu Tudorovců se zapsal do dějin mimo jiné tím, že měl postupně šest manželek, jichž se bez milosti zbavoval, a to i s pomocí kata. Když mu nechtěl papež vyhovět v jeho rozvodovém běsnění, založil vlastní církev a sám sebe jmenoval její hlavou a zástupcem Boha na zemi. A o tom bude v kostce i nový titul, který vyjde už 5. září.

Vývojáři nás lákají, že budeme moci reformovat církev, abychom se rozváděli a znovu ženili, jak nám bude libo. A vzít si prý budeme moci skutečně kohokoli a… cokoli. Nejen zámožnou cizí princeznu, ale třeba i oblíbenou knihovnu. A klidně i obě najednou. Nepohodlných manželek i poliček se pak stejně elegantně následně zbavíme na popravišti. Kromě toho vysvětíme koně na kněze a postel pasujeme na rytíře. “Kdo vás zastaví? Snad Bůh?” ptají se autoři. Ale kdepak, vždyť jste teď přeci papežem. Tohle není žádná hra o trůny, utahují si vývojáři v narážce na slavnou ságu. Tohle je skutečný život, jak by jej Jindřich VIII. žil, pokud by na to měl dost fantazie.

Ve hře inspirované osudy slavného panovníka ale nebudete muset hrát jen za krále. Titul nás přenese do Anglie roku 1520 a její hlavou může být i královna. Naším úkolem bude v každém případě zostudit francouzského krále Františka I. I kdyby to mělo znamenat, že přivedete celou zemi na buben. Přinejmenším se u toho prý dobře pobavíte. Jako panovník můžete vybírat daně i přepisovat zákony a čeká na vás nelineární sandboxová simulace, v níž narazíte na mnohé slavné osobnosti, jako byl sultán Sulejman I. nebo italský filosof a politik Niccolò Machiavelli.

Fit For a King kombinuje prvky RPG, simulace a adventury, ale především to má být velká legrace. Pyšní se přesvědčivou osmibitovou estetikou a prostým cílem, jímž je vaše bohatství a potupa Francie. Poklonu už titulu vysekl třeba autor Dwarf Fortress Tarn Adams, který jej označil za nejlegračnější hru za hodně dlouhou dobu. Spoluautor série Thief Randy Smith zase vypíchl, že Fit For a King věrně zachycuje sílu vyprávění a budování světa starých her ze série Ultima a nechá nás současně režírovat naši vlastní shakespearovskou tragédii.

Hra už má profil na Steamu a zatím míří jen na PC.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru