I Am Jesus Christ, PlayWay, V simulátoru Ježíše Krista budeme konat zázraky

V simulátoru Ježíše Krista budeme konat zázraky

First person dobrodružství I Am Jesus Christ nechá hráče prožít život mesiáše

7. 12. 2019
Název: I Am Jesus Christ Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vybrat správného hrdinu pro videohru není jen tak. Musí být výjimečný, charismatický, nezaměnitelný a vynikat v mnoha ohledech, aby se nám natrvalo zapsal do podvědomí. Proč si ale lámat hlavu vymýšlením nových postav, když ty pravé superhrdiny najdeme v jedné z nejpopulárnějších knih všech dob. Jmenuje se Bible a jedním z jejích hlavních protagonistů je vlasatý mesiáš a zběhlý tesař jménem Ježíš Kristus. O jeho tátovi je pak zbytek příběhu, ale toho sem teď netahejme. Ježíš je skutečná hvězda, ve filmech ho hrají nejznámější herci, pějí o něm populární zpěváci, po staletí ho malují největší umělci. Má dokonce vlastní muzikál. Na poli videoher je však jeho sláva trestuhodně nevyužitá. Netvrdím, že se ve hrách neobjevil vůbec, ale na skutečně božskou hru stále marně čeká.

Čeká nás souboj s ďáblem, vymýtání démonů, uzdravování nemocných, nasycení hladových, kráčení po vodě, omývání nohou a všechny další populární činnosti a triky, kterými se mesiáš zabýval.

Hozenou rukavici se rozhodl sebrat tým SimulaM, který od včerejška láká na Steamu na titul I Am Jesus Christ. Jeho vývojáři si zřejmě řekli, že když můžeme být ve hře chlebem nebo pasažérem v letadle, proč bychom se nemohli stát spasitelem. Novinka se pyšní trailerem i prvními obrázky a já jen doufám, že tenhle vtípek dotáhnou autoři do konce a dočkáme se skutečné hry, i kdyby třeba jen krátké. Oznámení nepřipadlo na apríla, takže snad nejde pouze o recesi v podobě zápisu na Steamu. Vzhledem k potenciálu, který nápad skýtá, by to ostatně byla škoda. Navíc se kvapem blíží Ježíšovy narozeniny a v tento čas není radno zahrávat si s nadějemi hráčů. Vydavatelem novinky má být společnost PlayWay, která má v portfoliu celou řadu relativně známých počinů a patří mezi ně i mnohé netradiční simulace.

Ve hře příznačně nazvané I Am Jesus Christ se staneme Ježíšem, nejznámějším mužem na Zemi, jak říkají samotní vývojáři. Slibují vysoce realistickou simulaci se superschopnostmi, v níž budeme činit zázraky. Budeme kráčet ve šlépějích Ježíše a po stejné cestě jako on před dvěma tisíci lety. Autoři chtějí pokrýt celý novozákonní trhák až do hořkého konce obnášejícího křižování a následného zmrtvýchvstání. Čeká nás souboj s ďáblem, vymýtání démonů, uzdravování nemocných, nasycení hladových, kráčení po vodě, omývání nohou a všechny další populární činnosti a triky, kterými se mesiáš zabýval.

Celkem vývojáři slibují přes 30 různých zázraků, otevřený svět, speciální schopnosti a spoustu dalších vylomenin. Jak už bylo řečeno, velmi podobné recesi fandím, takže doufám, že nezůstane jen u traileru a vtipného popisku na Steamu. Nejde samozřejmě o první podobný pokus, biblickou tématikou a Ježíšovým životem se s humorem i vážněji věnovala celá řada her. Namátkou stojí za zmínku tituly Jesus Christ RPG Trilogy, Save Jesus, The Secrets of Jesus nebo Journey of Jesus: The Calling. S nadsázkou berou podle prvních ohlasů novinku i hráči. V komentářích na YouTube se to hemží vtipnými poznámkami. Někdo si stěžuje, že respawn neboli vzkříšení tu trvá celé tři dny. Další kritizuje, že trailer vyzradil konec. A jiný se třeba ptá, zda hra nabídne více konců, aby tentokrát pro změnu Ježíš neskončil na kříži.

I Am Jesus Christ v tuto chvílí míří jen na PC a nemá stanové datum vydání. Vážně bych doporučoval ty narozeniny, případně druhé narozeniny. Studio SimulaM, pokud opravdu existuje, nemá na kontě žádné jiné hry. Zato v portfoliu PlayWay najdete záplavu her s termínem “simulátor” v názvu – Car Mechanic Simulator, Tank Mechanic Simulator, Thief Simulator, Cooking Simulator, Drug Dealer Simulator, Alaskan Truck Simulator, Trans-Siberian Railway Simulator, Bum Simulator, Plane Mechanic Simulator, Taxi Simulator, Prison Simulator, Junkyard Simulator… Některé už vyšly, jiné na vydání teprve čekají. Část lze označit za relativně seriózní simulace, jiné působí naprosto bizarně, a tak se může někdo domnívat, že jde jen o lacinou snahu na sebe upozornit. Nicméně do vydání titulu I Love You, Colonel Sanders! A Finger Lickin’ Good Dating Simulator jsme si také mysleli, že si z nás KFC dělá jen legraci.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru