Morels: The Hunt, Abrams Studios, V simulátoru houbaření se obejdete beze zbraní

V simulátoru houbaření se obejdete beze zbraní

Zaměřovačem foťáku budete lovit obrázky zvířátek. Hra o houbách nemusí být na houby

20. 9. 2019
Název: Morels: The Hunt Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 15. 10. 2019

Hra Morels: The Hunt od týmu Abrams Studios na první pohled trochu připomíná lovecké simulátory a i se podobně jmenuje. Vezme vás do přírody, budete obdivovat divokou faunu i floru, ale jediný zaměřovač, jehož prostřednictvím zamíříte na potenciální cíl, bude váš fotoaparát. V první řadě tu jde totiž o houbaření. Přesto to nemusí být hra na houby, jak naznačují první ukázky. A trefit do vkusu se nemusí zdaleka jen oddaným mykologům, kteří nemohou být bez sbírání ani u počítače. Jedná se o takový poklidní výlet do digitální přírody pro všechny, kteří hledají meditativní hratelnost a relaxaci.

Houba ve hrách se může hodit i v případě, že jste zavalitý italský instalatér a zachraňujete princeznu. Tady ale nebudou houby zdrojem žádných super schopností.

Ve hrách není tak neobvyklé houby sbírat a vařit z nich nějaké lektvary, jako to umí třeba Link. Houba ve hrách se může hodit i v případě, že jste zavalitý italský instalatér a zachraňujete princeznu. Tady ale nebudou houby zdrojem žádných super schopností. Kromě houbaření budete moci přírodu okolo vás fotografovat, ale hlavně si ji budete vychutnávat. V Morels: The Hunt se vypravíme do Spojených států a autoři slibují celkem 7 unikátních map napříč USA. Vaše putování bude ovlivňovat i proměnlivé realistické počasí a střídání dne a noci. Na výskyt fauny i flory mají samozřejmě vliv rovněž roční období, která znamenají také odlišný zážitek pro hráče.

Za nasbírané houby a nafocené snímky získáváte na oplátku možnost investovat do dalšího vybavení. Začít můžete u něčeho tak banálního, jako je repelent proti hmyzu, ale časem získáte i pláštěnku, čelovku nebo dokonce nějaké dopravní prostředky, kterými jsou člun či čtyřkolka. Všechny tyto vymoženosti vám mohou usnadnit váš další průzkum digitální přírody. Pokud si věříte, můžete se pustit i do speciálních výzev, jejichž úkolem je posbírat třeba určitý počet hub nebo vyfotografovat konkrétní zvíře.

Samozřejmostí je v takovém simulátoru nutnost rozlišovat mezi jedlými, nejedlými a jedovatými houbami. Po dokončení celé sezóny si můžete v rámci takzvaného explorativního módu odemknout například možnost zahrát si za zvíře a dostanete se k dalším živočišným druhům. Autoři dokonce slibují nějaká tajemství a překvapení, která v tomto světě na hráče číhají. A protože hru navíc pohání prověřená technologie Unreal Engine od Epicu, dá se říct, že s ohledem na jeho velikost a cílovou skupinu i docela dobře vypadá.

To je ostatně asi to nejzajímavější na celém projektu. Že je dnes díky moderním nástrojům a digitální distribuci možné, aby vznikaly takto okrajové tituly, aniž by přitom vypadaly úplně nepoužitelně. Sbírat houby, fotit zvířátka a kochat se digitální přírodou – to nepatří mezi obvyklé kratochvíle hráčů. Na druhé straně třeba v Red Dead Redemption 2 lze podobnými aktivitami strávit spoustu času, tak proč nezkusit specializovaný pacifistický lovecký simulátor?

Na Morels: The Hunt mimochodem pracuje malý rodinný nezávislý tým Abrams Studios, který tvoří čtveřice bratrů z Indiany. Titul dorazí na Steam už 15. října.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru