eFootball PES 2020, Konami, V sérii PES zatím ženy hrát fotbal nebudou

V sérii PES zatím ženy hrát fotbal nebudou

Konami vysvětlují, proč se zbavili termínu soccer a název doplnili o eFootball

8. 7. 2019
Název: eFootball PES 2020 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

Americké hráčky včera vybojovaly mistrovský titul na světovém šampionátu ve fotbale, v sérii od Konami si však za ně jen tak nezahrajeme. Fotbalistky se neobjeví ani v novém eFootball PES 2020, jak se nyní nově značka správně jmenuje. V konkurenčním sérii FIFA od EA Sports se přitom ženy objevily už v září 2015 prostřednictvím titulu FIFA 16.

Evropský brand manager značky PES Lennart Bobzien v prohlášení pro GameSpot uvedl, že ačkoli osobně podporuje ženský fotbal a sledoval mistrovství světa, Konami nemá žádné plány na integraci žen do své hry. Popularita ženského fotbalu přitom roste, nicméně na druhé straně je sporné, jak oblíbená je tato disciplína v sérii FIFA a zda by šlo ze strany PES vzhledem k nutnosti rozložit efektivně síly i finanční prostředky o uvážlivý krok. Navíc by tím jen Konami dotahovalo konkurenci, která už si stačila vybudovat nějaký náskok. Místo toho je možná perspektivnější soustředit se na oblast, kterou zatím EA Sports nenabízí.

Cílem je ukázat komunitě fanoušků, ale také novým hráčům, že esport hraje a bude hrát velkou roli v další budoucnosti značky.

Lennart Bobzien vysvětlil také GameSpotu, proč se vlastně Pro Evolution Soccer částečně přejmenoval. Nové spojení eFootball PES má jednak reprezentovat větší zaměření na esport. Cílem je podle Bobziena ukázat komunitě fanoušků, ale také novým hráčům, že esport hraje a bude hrát velkou roli v další budoucnosti značky.

A když už se Konami ke změně odhodlalo, chtěla se firma rovněž tak trochu zbavit termínu “soccer”, respektive jej zatlačit do pozadí a nahradit nám příjemnějším slovem “football”. Jednalo se o pozůstatek uvažování fotbal=americký fotbal, soccer=kopaná, tedy evropský fotbal. Konami si ale samozřejmě ponechá zkratku PES kvůli tradici a dědictví, výsledkem tak je zmíněná kombinace. V minulosti byla série v některých regionech známá také pod názvy Winning Eleven a ISS Pro.

Za připomenutí závěrem stojí další drobnosti, jimž jsme se důkladněji věnovali v novinkovém souhrnu. V PES 2020 bude nově plně licencovaný klub Manchester United, s nímž Konami uzavřelo dlouhodobé partnerství zahrnující legendární hráče i stadion Old Trafford. Na druhé straně série znovu ztratí konkurenční Liverpool.

Demoverze bude k dispozici 30. července na PS4, Xboxu One i PC. Nabídne celkem 14 týmů, mezi nimiž najdete kluby, jako je Barcelona, Arsenal nebo Boca Juniors. Zkušební verzi si zahrajete on-line a umožní vám vyzkoušet editační nástroje. Plná hra pak dorazí na trh 10. září.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru