V říjnu může přijít oznámení The Sims 5

Informaci přináší novinář Jeff Grubb. Hrát prý ale budeme až za dlouhou dobu

Zdroj: Electronic Arts
17. 9. 2022

Je to doslova jen několik desítek hodin, kdy vývojáři z Electronic Arts potvrdili předchozí spekulace, že The Sims 4 brzy přejde na model free to play. Týká se to základní verze hry, která byla v uplynulých letech masivně doplňována skrze množství DLC a expanzí, díky kterým lze v simulátoru života dělat takřka cokoliv. Vzít ovšem musíme v potaz, že hra vyšla už v roce 2014 a nebylo by proto příliš velkým překvapením, kdyby došlo na oznámení dalšího pokračování. A podle novináře Jeffa Grubba se tak má stát už velmi brzy.

Informaci přinesl věrohodný zdroj mnoha zákulisních klepů Jeff Grubb ve svém pořadu Game Mess Mornings na portálu GiantBomb. Během debaty s Jordanem Millerem došli až k výše avizované zprávě o přechodu The Sims 4 na model free to play, načež začal Grubb mluvit o pokračování. „Už se chystá The Sims 5. Oznámení klepe na dveře a slyšel jsem, že se tak stane už příští měsíc,“ řekl novinář. Na tomto místě musíme připomenout, že už 18. října proběhne speciální akce Behind The Sims Summit, na které už podle dřívějších slibů mají lidé z Maxisu a EA mluvit o aktuálním díle i o tom, na čem momentálně pracují.

Na konto The Sims 5 pak Grubb doplnil, že ačkoliv o hře uslyšíme už brzy, hrát ji jen tak nebudeme. „Hra je pořád ještě hodně hodně daleko,“ doplnil novinář, a podle toho, jak informaci podal, můžeme téměř s jistotou mluvit minimálně o dalších dvou letech čekání. Během nich budou muset vývojáři vyřešit také příjemný problém s tím, že The Sims 4 je velmi populární záležitost a přechod na další díl, který bude s největší pravděpodobností jen evolucí celého konceptu, nemusí být s ohledem na nakoupená DLC pro všechny úplně snadné. Využijeme ale toho luxusu, že o těchto záležitostech nemusíme rozhodovat my a počkáme, jak to celé dopadne.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru