Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Remake Mafie I nás poprvé posadí na motorku

Remake Mafie I nás poprvé posadí na motorku

Na vylepšeném prvním dílu slavné gangsterky pracují čeští vývojáři v Brně a v Praze

Zdroj: 2K
19. 5. 2020
Název: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 9. 2020 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 9. 2020

Společnost 2K přinesla další podrobnosti na konto vylepšené trilogie Mafia, jak slibovala. K dispozici jsou kromě jiného také nové screenshoty z prvního dílu, které prozrazují, že se vůbec poprvé v Mafii objeví motocykly. Mafia I nabídne rozšířený příběh s novými dialogy, nové filmečky i nové hratelné části. Hru pohání stejná technologie jako Mafii III.

Definitivní edice Mafie II i III vychází už dnes. Remake prvního dílu dorazí až 28. srpna, přesně jak se spekulovalo na základě uniklých informací z Microsoft Storu. Na Mafii III pracovalo studio Hangar 13, remaster druhého dílu vznikl s přispěním britského týmu D3T Limited, který vdechl nový život třeba vylepšeným verzím her Shenmue I a II. Tady neodvedli na poměry remasteru vůbec špatnou práci.

Pokud jde o remake Mafie I, ten vznikal ve všech kancelářích studia Hangar 13, to znamená v pobočkách v Brně, v Praze, v Brightonu i v kalifornském Novatu. Projekt vedl zakladatel studia Haden Blackman. Původní Mafia podle něj měla obrovský vliv na to, jak videohry mohou vyprávět vážné příběhy. “Víme, jak ji fanoušci série uctívají,” prohlásil Blackman.

“Téměř 20 let poté, co série Mafia začala, máme nyní úžasnou příležitost představit tuto milovanou hru nové generaci hráčů a dát dlouholetým fanouškům znovu šanci prožít příběh Tommyho s prvotřídní novou prezentací, novými částmi příběhu a prvky hratelnosti,” dodal Blackman. Mafia: Definitive Edition má být věrnou, ale rozšířenou verzí. Podporuje rozlišení 4K a HDR. Kromě zmíněných motocyklů přidává do města Lost Heaven také sběratelské předměty. Samotné město pak bude větší.

Mafia I je od základu přepracovaná první hra. Je to titul, který si hráči pamatují s něčím navíc, lákají autoři.

Trojka není na rozdíl od druhého dílu označena ani jako HD remaster, ale jako nové uvedení. Mafia II a III vychází dnes na PS4, Xboxu One a PC verze na Steamu. Později se objeví i na Epic Games Storu a na Stadii. Mafia I je od základu přepracovaná první hra. Je to titul, který si hráči pamatují s něčím navíc, lákají autoři.

Mafia: Trilogy se bude prodávat jako bundle obsahující všechny tři hry v definitivní edici. Každý z titulů ale půjde koupit i zvlášť. Definitivní edici automaticky obdrží všichni majitelé druhého dílu na Steamu. Pokud jde o Mafii III, tam mohou s bezplatným upgradem počítat nejen hráči na PC, ale i na konzolích PlayStation 4 a Xbox One.

Kdo si koupí celou kompilaci před 28. srpnem digitální cestou, obdrží obratem dvojku i trojku. Remake prvního dílu pak vyjde právě až 28. srpna, kdy se všem zpřístupní. Fyzická verze trilogie bude k dispozici rovněž koncem srpna. Za předobjednávku se můžete těšit na balíček The Chicago Outfit pro Mafii I, který obsahuje oblek nazvaný Don, exkluzivní automobil Smith V12 Limousine a zlatý skin na zbraň.

Hráči, kteří se přihlásí k 2K účtu, mohou navíc obdržet následující bonusy. Odemknou si Black Cat Motorcycle Pack pro Mafii I, Mad Man Pack pro Mafii II a nový oblek a zbraň do Mafie III. Díky Mafia: Definitive Edition si navíc můžete odemknout Tommyho oblek a taxík do druhého a třetího dílu.

Celá trilogie se bude prodávat za 60 eur. Definitivní verze Mafie II a III bude stát v obou případech 30 eur a remake prvního dílu sympatických 40 eur. To jsou oficiální informace přímo od 2K. Upozornili jste nás na skutečnost, že předobjednávka PC verze na oficiálním webu uvádí cenu 49,19 eur. Na Microsoft Storu se však dál píše 40 dolarů, respektive 999 korun. I Steam uvádí cenu 39,99 eur.

Mafia: Definitive Edition se má předvést v rámci PC Gaming Show, která se bude konat 6. června.

Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Remake Mafie I nás poprvé posadí na motorku

Mafia a čeština

Z informací od 2K jsme několik dní bezpečně věděli, že čeština bude patřit mezi podporované jazyky. Přes veškerou snahu se nám však v uplynulých dnech nedařilo zjistit, v jakém rozsahu můžeme s lokalizací počítat. Od počátku se spekulovalo o českém dabingu, dokonce o novém dabingu. Informace o něm původně slíbila společnost Cenega Czech zveřejnit už dnes, nakonec jsme se jí ale měli dočkat později. V často kladených dotazech na nově spuštěném oficiálním webu se nicméně objevilo, že Mafia: Definitive Edition dostane český dabing. I když stále nevíme jaký. Společnost Cenega Czech následně potvrdila, že remake Mafie I český dabing skutečně obdrží. Nezná však další podrobnosti.

Nahlásit chybu v článku

30

Napsat komentář

Další články
Nahoru