Martha is Dead, Wired Productions, V psychologickém thrilleru se vydáme do Itálie během války

V temném thrilleru se vydáme do Itálie během války

Autoři The Town of Light se vrací s dalším příběhem. Martha is Dead vyjde příští rok

3. 10. 2019
Název: Martha is Dead Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 2. 2022 Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 24. 2. 2022

V novém temném psychologickém thrilleru Martha is Dead se vydáme do Toskánska v roce 1944. Znepokojivou first person hru mají na svědomí italští vývojáři ze studia LKA, kteří na sebe upozornili už v roce 2016 netradičním hororem The Town of Light, což byl debut týmu. Jejich novinka bude v mnohém podobná. Jedná se o směsici historie, faktů a fikce. Kolotoč událostí uvede do pohybu nález utonulé ženy.

Zatímco bude hlavní hrdinka s naší pomocí hledat pravdu, objeví věci, které měly zůstat zapomenuté.

Její sestra se musí vyrovnat s traumatizující ztrátou a současně odhalit pravdu o brutální vraždě. Byla-li to vražda… Právě z pohledu nevinné dívky budeme sledovat mrazivý příběh, lákají nás autoři. Zatímco ale bude hlavní hrdinka s naší pomocí hledat pravdu, objeví věci, které měly zůstat zapomenuté. Studio klade důraz především na vyprávění a při návrhu hry se vývojáři znovu inspirovali skutečnými lokacemi. Zásadní roli má opět hrát také psychologická rovina a duševní rozpoložení postav.

Ostudu nemá novince dělat ani technické zpracování. LKA lákají na fotorealistickou grafiku a plnou podporu real-time ray tracingu. Hru pohání technologie Unreal Engine 4 od Epicu, která má umožnit téměř filmový zážitek. Stejně tak si tým zakládá na atmosférickém zvukovém doprovodu.  Zakladatel studia LKA Luca Dalcò prohlásil, že autoři chtějí vyprávět příběhy, které povzbudí naše představivost. V případě první hry se jim to celkem povedlo, uvidíme, zda uspějí znovu, případně si dokonce povedou lépe.

Thriller Martha is Dead má dorazit na trh v roce 2020 s tím, že v tuto chvíli zatím bohužel neznáme ani cílové platformy. Vzhledem k existenci karty na Steamu a hardwarovým nárokům pro Windows je ale minimálně PC verze jistá. Detaily slibují vývojáři zveřejnit v dalších měsících. Titul pak vydává společnost Wired Productions.

Hra The Town of Light vyšla prvně v roce 2016 na PC. Další rok pak dorazila i na PlayStation 4 a Xbox One. I ta byla situována do Toskánska a věnovala se duševním chorobám. Vývojáři pak věnovali na boj s nimi 10 tisíc dolarů z peněz, které jim jejich debut vydělal.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru