Dinosaur Fossil Hunter, PlayWay, V novém simulátoru se staneme paleontologem

V novém simulátoru se staneme paleontologem

Budeme vykopávat kosti dinosaurů, skládat je a vystavovat ve vlastním muzeu

19. 12. 2019
Název: Dinosaur Fossil Hunter Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Na Steam míří další netradiční simulátor. Ve hře Dinosaur Fossil Hunter se stanete světoznámým paleontologem, který hledá pozůstatky dávných veleještěrů. Aby je mohl vystavit ve soukromé digitální sbírce. Vypravíme se minimálně do trojice amerických států – Montany, Wyomingu a Utahu. Zde budeme hledat, vykopávat a studovat fosílie ve snaze dozvědět se víc o vyhynulých druzích. A nakonec budeme moci vybudovat své vlastní muzeum.

K dispozici vám nebudou jen lopaty, krumpáče, kladívka, kartáče a štětečky, ale i o poznání brutálnější nástroje jako třeba dynamit.

Na místo vykopávek se dopravíme terénním autem, ale pak už nás čeká spousta poctivé ruční práce. K dispozici vám však nebudou jen lopaty, krumpáče, kladívka, kartáče a štětečky, ale i o poznání brutálnější nástroje jako třeba dynamit. Ovšem bude potřeba dávat dobrý pozor, protože kosterní pozůstatky jsou nesmírně křehké. Velmi speciálním nástrojem bude detektor, který máme používat na lokalizaci a identifikaci kostí.

Při vykopávkách bude možné zvolit si nejen místo, ale i denní dobu. Z nejrůznějších náznaků ve vývojářských deníčcích se zdá, že v cestě nám budou stát i nějaké enviromentální překážky, například divoká řeka nebo skalnatý terén. Po ruce tak budete mít třeba sekerku nebo pilu. Pokud chcete vaše nálezy odvézt domů, musíte si proklestit cestu nespoutanou divočinou.

Poté, co všech nálezy očistíte, z nich budete moci sestavit kompletní kostru. Skládání bude mít několik úrovní obtížnosti podle vaší trpělivosti, zkušeností i znalostí. Ta nejpřístupnější může připomínat puzzle, na té nejtěžší se budete muset obejít úplně bez nápověd a kromě vědomostí vyžaduje prý i intuici. Z úlomků a poškozených částí se pak můžete dokonce pokusit poskládat jednotlivé kosti.

Celou kostru následně umístíte do vašeho soukromého muzea, které půjde upravovat a libovolně zdobit. Pradávní vládci Země ale nemusí stát jen tak fádně v prostoru. Můžete s pomocí více nálezů a dalších rekvizit vytvořit celou “živoucí” scénu zachycující pravěké tvory třeba na lovu nebo při souboji, lákají vývojáři. Součástí titulu bude i několik miniher, jako například rybaření, tvrdí tým.

Dinosaur Fossil Hunter vyjde v příštím roce a stojí za ním polské studio Pyramid Games. Hru mají vydat milovníci všemožných simulací ze společnosti PlayWay. Nicméně je tu jeden drobný háček. Pyramid Games mají na Steamu vydanou jedinou hru – Alter Cosmos. Zato v přípravě celou řadu dalších projektů. Což o to, špatně nevypadají, už jen jména jako Soviet Space Engineers, Rover Mechanic Simulator, Occupy Mars: The Game, Farming Life nebo ZooKeeper zní zajímavě, ale je na místě trochu skepse, zda mohou všechny vyjít v příštím roce, jak většina z nich slibuje.

Autoři sídlí v polském městě Lublin a společnost byla založena v roce 2012. Už z pohledu to jejich portfolia je jasné, že mají velkou vášeň pro vědu a technologie. Tak doufejme, že se jejich originální myšlenky skutečně zhmotní a nezůstane jen u slibů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru