Tales of Tomorrow: Experiment, Duality Games, V novém sci-fi vás bude šikanovat umělá inteligence

V novém sci-fi vás bude šikanovat umělá inteligence

S amnézií se probouzíte na vesmírné lodi. Když nebudete poslouchat, AI vás potrestá

Zdroj: Glob Games Studio
20. 1. 2021
Název: Tales of Tomorrow: Experiment Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr:

Polský tým Glob Games Studio vyvíjí ve spolupráci s Duality Games malou, ale zajímavou sci-fi hru se zábavnou premisou. Tales of Tomorrow: Experiment je first adventura, v níž se probouzíte na palubě kosmické lodi, která putuje vzdáleným vesmírem. Jste naživu, to je dobrá zpráva. Špatná zpráva je, že netušíte, kdo jste a kde jste se tu vzali. Přišli jste o všechny vzpomínky.

Používat lodní počítač je zakázáno. Zkoumat loď se nedoporučuje. Zakázané oblasti jsou… zakázané.

Nevadí, že si nevíte rady, vaše kroky bude ochotně řídit despotická lodní umělá inteligence EVE. Zajistí vám každodenní rutinu a budete plnit úkoly, jejichž cílem je udržet loď funkční. Pokud poslechnete, můžete se těšit na odměnu. Dostanete volno, víc jídla a další vymoženosti. Jestliže ale odmítnete uposlechnout, budete potrestáni.

EVE není jen jméno AI, je to zkratka pro External Videographic Encouragement. Plnění přidělených úkolů je podle ní v pořádku. Odpočinek je také v pořádku, stejně jako dobrý fyzický i psychický stav člověka. Ale ouha, leccos vlastně nemůžete. Používat lodní počítač je zakázáno. Zkoumat loď se nedoporučuje. Zakázané oblasti jsou… zakázané. V případě že budete klást odpor je umělá inteligence oprávněna vás zabít. Hej, ty jsi nečetla Zákony robotiky Isaaca Asimova?!

Poslušnost je prý nezbytná pro úspěšné splnění mise. Ale jaké mise? Objevíte pravdu o této lodi a o tom, co ji ovládá, ptají se autoři. Kdy se vzepřete? Studio slibuje dospělý příběh v podobě kratší hry na dvě až tři hodiny, která má ale oplývat velkou znovuhratelností. Prostředí a jeho klíčové prvky se náhodně promění pokaždé, když hru znovu odstartujete.

Vývojáři nás lákají také na moderní grafiku včetně podpory ray tracingu. Pokud si potrpíte na minimalistické vědeckofantastické příběhy jako Moon, mohla by se vám novinka líbit stejně jako mně. Titul Tales of Tomorrow: Experiment míří na PC a vyjít by měl letos.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru