Path of Titans, V novém MMO Path of Titans se stanete dinosaurem

V novém MMO Path of Titans se stanete dinosaurem

Cesta do pravěku až pro 200 lidí najednou na počítačích i mobilech. Bude dokonce v češtině

19. 7. 2019

Když se řekne survival hra s dinosaury pro více hráčů, většina z vás si pravděpodobně vybaví Ark: Survival Evolved. My vás nicméně chceme upozornit na jiný projekt, který si podle nás zasluhuje vaši pozornost. Jmenuje se Path of Titans a jde o survival MMO, v němž se vy sami stanete dinosaurem. Na hře pracuje australské studio Alderon Games a míří na počítače i na mobily. Autoři přitom slibují multiplayer až pro 200 hráčů i pokročilé modovací nástroje, s jejichž pomocí se hráči budou moci podílet na dalším rozvoji titulu.

Kromě hráči ovládaných ještěrů se samozřejmě budou ve virtuálním pravěku pohybovat i dinosauři a menší tvorové, které bude řídit umělá inteligence. Bude možné se spojit dočasně s dalšími hráči, nebo dokonce vytvořit trvalejší smečku, která se lépe vypořádá s náročnějšími výzvami. Svého predátora si budete moci šlechtit a upravovat podobně, jako kdyby šlo o klasického hrdinu. Jednotlivé druhy a jejich variace se však samozřejmě nebudou lišit jen na pohled, ale i svými schopnostmi.

Základní verze má nabídnout 10 dinosaurů od těch nejmenších až po gigantické. Cílem bylo dosáhnout co největší pestrosti ve vzhledu i hratelnosti.

V Path of Titans budeme plnit úkoly stejně jako v jakémkoli jiném MMO, i když jejich povaha samozřejmě bude odlišná. Mezi odměnami, které budeme získávat, se najde třeba materiál na stavbu hnízda. Budeme lovit jiné dinosaury, chránit své druhy, zatímco svět okolo nás se má podle autorů neustále proměňovat. Stejně tak nebude ve hře chybět sbírání zkušeností, vylepšování schopností a úprava dovedností. Každý dinosaurus má mít své slabiny i přednosti, ale žádný nemá jasně vyčnívat nad ostatní.

V boji uplatníme nejen ostré zuby, ale i silné drápy nebo dlouhý ocas. S vaším ještěrem se můžete pustit i do vody ulovit pár ryb, ale tam na vás samozřejmě bude číhat také další skryté nebezpečí. To vše se přitom bude údajně odehrávat v realistickém a detailním světě, který budou obývat dinosauři zpracovaní podle aktuálních vědeckých poznatků, což se možná bude trochu tlouct se slibovanou možností hluboké customizace vzhledu. Ale uvidíme. Základní verze má nabídnout 10 dinosaurů od těch nejmenších až po gigantické. Cílem bylo dosáhnout co největší pestrosti ve vzhledu i hratelnosti.

Path of Titans má vyjít na mnoha různých zařízeních, slibují doslova vývojáři. Kromě verze pro Windows, Mac a Linux, chystají i porty pro Android a iOS. A zabývají se i myšlenkou podpory na konzolích. Všechny platformy a všechny hráče by přitom podle nich mělo jít spojit na stejném serveru, abyste si mohli zahrát s přáteli bez ohledu na to, kde jsou a jaký systém právě používají.

V tuto chvíli autoři vybírají na projekt peníze na Indiegogo. Do konce kampaně ještě zbývá 27 dní a v době psaní tohoto textu už mají na kontě necelých 33 tisíc dolarů. Na hru ale současně vybírají i prostřednictvím vlastní stránky, takže reálně jsou ještě dál. Autoři plánují oslovit hráče z celého světa a lákají na podporu 27 jazyků, mezi nimiž nechybí ani čeština.

Path of Titans se nechystá na Steam, ale ani na Epic Games Store nebo jinou zavedenou službu. Hra se bude distribuovat prostřednictvím vlastního launcheru Alderon Games. Pre-release verze bychom se údajně mohli dočkat už letos v prosinci. Ta bude k dispozici pro ty, kteří přispějí alespoň 30 dolarů, a fungovat bude “jen” na Windows, Macu a Linuxu. Plná verze pak vyjde příští rok, věří vývojáři. Kromě zmíněného komunitního obsahu má ale do hry na pravidelné bázi pochopitelně přibývat i další rozšiřující obsah od Alderon Games.

Tohle všechno zní opravdu moc dobře a snad ještě lépe vypadá. Možná až příliš dobře, aby byla na místě i jistá ostražitost. Tím však rozhodně nechceme říct, že si projekt nezaslouží důvěru či naši pozornost. Jinak bychom o něm ostatně ani nepsali. Jestli ale vývojáři skutečně splní to, co slibují, mohla by být výsledkem hodně zajímavá a originální hra, která by si nepochybně našla místo na trhu, který lační po všem novém a neokoukaném.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru