Once Upon A Time In Roswell, tinyBuild, V novém hororu se vydáme za ufony do Roswellu

V novém hororu se vydáme za ufony do Roswellu

Britští vývojáři zkoušejí zkombinovat atmosféru P.T. s mimozemskou tématikou

17. 9. 2019
Název: Once Upon A Time In Roswell Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Povedených hororových her není nikdy dost. A i když se mnohdy spálíme, stále zůstáváme optimisty a vítáme každý další příspěvek do tohoto žánru. Once Upon A Time In Roswell, jak už název napovídá, kombinuje strašení s mimozemskou tématikou. Novinka nás vezme do roku 1947, kdy měl v blízkosti města Roswell v Novém Mexiku havarovat neidentifikovaný létající objekt. Vaším úkolem bude pátrat po pohřešované rodině Petersonových, která se “shodou okolností” ztratila v téže době. A jakápak je to náhoda – jejich dům navíc stojí zrovna nedaleko místa incidentu. Nemáte žádné stopy a jen minimum důkazů. O tenhle případ nikdo nestál a šel z ruky do ruky, než skončil na vašem stole.

Mohou za vším být malí zelení mužíčci v létajících talířích? Hlavní hrdina, detektiv Franklin Reinhardt, na takové povídačky zdánlivě moc nedá, ale ve skutečnosti má nahnáno stejně jako všichni ostatní. Co když marťané existují a přišli si pro naše chutné mozky? V jádru se jedná o další first person psychologický horor, ale v netradičních kulisách. Středobodem vašeho pátrání ale bude znovu tajuplný zdánlivě opuštěný dům.

Nakonec prý narazíme i na stvoření, která rozhodně nejsou ze Země.

Stejně jako mnohé další hrdiny strašidelných her i protagonistu novinky budou pronásledovat démoni minulosti v podobě vzpomínek na válku. Autoři ale naštěstí slibují víc než děsivý dům a pár flashbacků. Navštívíme další lokace v Roswellu a zprostředkovaně třeba i ulice Paříže.

Naším úkolem bude nashromáždit důkazy a probírat se různými možnými scénáři toho, co se na místě stalo. Během vaše pátrání přitom budete čelit nepřátelům, kteří vás podle autorů mohou připravit o víc než “jen” život. A nakonec prý narazíme i na stvoření, která rozhodně nejsou ze Země. Samotný dům Petersonových se má podobně jako v jiných hororových hrách všemožně transformovat, být plný interaktivních vzpomínek a hlavní hrdina bude bojovat o vlastní příčetnost.

Z některých dosavadních ohlasů je patrné, že minimálně část hráčů je z traileru a screenshotů trochu zmatená. Autoři otevřeně mluví o mimozemské hororové hře, nicméně divákům upoutávka připomíná spíš další duchařskou hru na způsob P.T. – nikoli náhodou. Aby byla už tak nepřehledná situace ještě o něco komplikovanější, titul vývojáři oznámili už v roce 2015, ale pod názvem The Peterson Case. Tak jsme jej znali ještě donedávna. Hra dokonce už před 4 lety prošla Greenlightem na Steamu.

Autoři od počátku slibovali najít perfektní rovnováhu mezi atmosférickým hororem, napínavým příběhem a logickými hádankami. Právě ty většinou bývají Achillovou patou podobných her. Na hře pracuje britské studio Quarter Circle Games a míří na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na Once Upon A Time In Roswell si ale navzdory dlouhému vývoji ještě chvíli počkáme. Minimálně na Steam by měl titul dorazit koncem příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru