V novém CS:GO má být možné lehat a dělat skluzy

Profesionální hráč tvrdí, že půjde o zbrusu novou hru. Na Steamu se dějí zajímavé věci

Zdroj: Valve
15. 3. 2023
Název: Counter-Strike 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Dění kolem údajného nového Counter-Striku začíná být čím dál zajímavější. Začalo to před dvěma týdny zmínkami o CS:GO 2 v ovladačích Nvidie, poté následovalo tvrzení esportového novináře Richarda Lewise, který existenci hry potvrdil a navíc přidal i další detaily. Například to, že vybraní profesionální hráči již měli možnost si novou verzi zahrát a že by měla být brzy spuštěna beta. A aby toho nebylo málo, další zmínky se objevily i v Dotě 2. Spekulace nově rozdmychávají i další objevy souborů a poměrně zajímavá slova jednoho z profesionálních hráčů.

Celé dění velice pečlivě monitoruje uživatel, který na Twitteru vystupuje pod výmluvnou přezdívkou Gabe Follower a pochopitelně sleduje vše, co se šustne kolem Valve. Své pátrání od začátku března stále aktualizuje, přičemž během včerejška informoval o celé řadě zajímavých věcí, které se dějí v pozadí hry a Steamu. V tom mu pomáhá i databáze SteamDB, její autor Pavel Djundik a další Counter-Striku znalý uživatel s přezdívkou Aquarius. Společně tak upozornili na změny, které se postupně objevují ve zmíněné databázi a týkají se například enginu Source 2 nebo spouštěcího souboru, který se měl k insiderovi dostat a ten potvrdil jeho pravost. Celá skupina si pak v noci povšimla, že někdo z vývojářů patrně hraje novější než dostupný build, načež se později v databázi objevil záznam o cs2.exe a došlo k aktualizování DPR, tedy developer prerelease. Gabe Follower nicméně nadále upozorňuje, že tohle všechno nemusí nutně znamenat novou hru a ani to, že by případná nová verze na Source 2 hru nějak závratně přetvořila a nabídla značně odlišný gameplay.

V této souvislosti je každopádně zajímavé vyjádření bývalého polského profesionálního hráče Jarosława Jarząbkowského, který je znám pod přezdívkou „pashaBiceps“ nebo pouze „Pasha“. Ten se nyní věnuje MMA, ale vzhledem k jeho hráčské minulosti a přetrvávajícímu vztahu ke hře byl před několika dny v rozhovoru dotázán právě na nový Counter-Strike. Rozhovor byl veden v polštině, polský magazín Ppe se ovšem postaral o přepis, který vše důležité shrnuje. Podle Pashy se bude jednat o novou hru, která Counter-Strike výrazně promění, stejně tak její hraní. Přiznal, že hru zatím nehrál, ale že kdyby o klíč zažádal, věří, že by jej určitě dostal. Odvolává se ovšem na hráče, který už tu možnost měl. Údajně má být možné se plazit či ležet, dále se i sklouzávat a během toho střílet.

O obou těchto nových případech vyšel článek na webu Insider Gaming, ovšem zatímco ten o spustitelném souboru je dostupný, ten o Pashovi během večera z neznámého důvodu zmizel. Stále je však možné jej dohledat pomocí Web Archivu. Těžko říct, zda jeho smazání s něčím souvisí, ale působí to přinejmenším zvláštně. Samotný rozhovor a stejně tak články jiných zahraničních médií nicméně nikam nemizí. I když se v posledních hodinách daly celkově věci kolem hry do pohybu, zatím stále nemůžeme s jistotu říct, zda skutečně směřují k novému Counter-Striku. A pokud snad ano, jaký pak doopravdy bude.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru