V nové VR hře si zahrajete za Vecnu ze Stranger Things

Netflix nabízí nečekanou perspektivu na svůj oblíbený seriál. Vrací se i oblíbená spojovačka

Zdroj: Netflix/Tender Claws
7. 11. 2022
Název: Stranger Things VR Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Na pátou sérii oblíbeného seriálu Stranger Things od Netflixu si sice budeme muset počkat až do roku 2024, ale už v příštím roce se budou moci hráči ponořit do unikátního zážitku z tohoto univerza. Nová hra s prostým a všeříkajícím názvem Stranger Things VR totiž nenabídne jen možnost prožít si část příběhu v prostoru virtuální reality, ale také se ujmout obávaného záporáka poslední série Vecny.

Vedení Netflixu navzdory nedávným informacím o pouhém milionu zájemců o hry na své platformě pokračuje ve svém plánu, ještě více promluvit do segmentu mobilních i desktopových her, a právě vlastní VR hra by měla tyto snahy podtrhnout. Svědčí o tom samozřejmě i nové přírůstky do rodiny vlastních herních studií, které budou mít od příštího roku v souhrnném portfoliu opravdu velkou rybu. Stranger Things VR je vzhledem k fanouškovské základně seriálu a dle prvního traileru nepochybně důležitou hrou, která může být krokem k větší herní produkci. Netflix popisuje Stranger Things VR jako akční psychologický horor, což není vzhledem k hlavnímu „hrdinovi“ nijak překvapivé a hráči zakusí dosud neviděnou a na pohled poměrně znepokojivou perspektivu.

„Staňte se průzkumníkem neznámých realit, vytvořte společnou mysl svých nohsledů (hive mind, pozn. red.) a zkroťte prázdnotu. Vnikejte do myslí a vyvolávejte noční můry ve snaze vykonat pomstu na Eleven i městečku Hawkins,“ láká na hru oficiální popis. Může se zdát trochu zmatečný, pokud nejste obeznámeni s dějem seriálu, bez zbytečných spoilerů ale stačí, že premisa kopíruje poslední sezónu a ona Eleven je hlavní hrdinka obdařená nadpřirozenými schopnostmi. Krátký oznamovací teaser rovněž zaujme výtvarnou stylizací připomínající anime, bude ale samozřejmě záležet na mnoha dalších věcech, jako jsou samotné detaily, plynulost hry či nejrůznější efekty, aby bylo možné grafiku lépe posoudit. Netflix slibuje, že hra vyjde v zimě 2023 a že zamíří na všechny hlavní VR zařízení, z čehož můžeme usuzovat, že se nejspíše jedná o Meta Quest, SteamVR a možná i PlayStation VR. Hru vyvíjí oceňované studio Tender Claws, jež stojí za VR tituly jako The Under Presents, Tempest či Virtual Virtual Reality.

Návrat Puzzle Tales

Pokud se vám nechce čekat, případně nevlastníte VR nebo této technologii příliš nefandíte, ale na druhou stranu jste fanoušky seriálu, Netflix nachystal ještě jednu hru. Stranger Things: Puzzle Tales je spojovačka ve stylu Candy Crush a dalších podobných her, v tomto případě ovšem s hrdiny Stranger Things. Do hry jsou zapojeny i RPG prvky a pomocí spojování je nutné porazit Demogorgony a další monstra, postupně získávat nové postavy a samozřejmě odhalovat příběh. Titul je již nyní dostupný pro předplatitele na mobilních zařízeních, a to klasicky skrze aplikaci Netflixu.

Nejedná se přitom o vyslovenou novinku – hru již bylo možné nalézt v mobilních obchodech před rokem, než byla odstraněna. Tento krok nebyl náhlý či překvapivý, naopak souvisel s akvizicí autorů hry – studia Next Games – které nyní patří Netflixu a titul se poté stal exkluzivitou. Hraní na mobilních zařízeních tedy zůstává beze změn, jen je nutné do všeho započítat předplatné Netflixu, které cestu k této a řadě dalších titulů odemyká. Stranger Things: Puzzle Tales se navíc vrátilo s novým obsahem, jenž zahrnuje i postavy a události z nejnovější čtvrté sezóny.

Stranger Things si kromě toho můžete na mobilu užít i ve starších kouscích, konkrétně v retro adventuře Stranger Things: 1984 nebo akčním RPG Stranger Things 3: The Game (Stranger Things 3: Hra) – obě hry jsou na Netflixu dostupné včetně české lokalizace, Stranger Things: Puzzle Tales v tuto chvíli češtinu postrádá, ale nelze vyloučit, že se do budoucna objeví.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru