V nové sci-fi hře se staneme vnímající lodí

A Long Journey to an Uncertain End je vesmírná opera od exvývojářů Telltale a Obsidian

Zdroj: Crispy Creative
24. 10. 2020

Bývalí vývojáři ze studií Telltale Games a Obsidian Entertainment pracují pod hlavičkou Crispy Creative na novém titulu, který částečně připomíná produkci obou dřívějších týmů. Hra nazvaná A Long Journey to an Uncertain End je vesmírná opera, v níž budeme najímat posádku, zkoumat galaxii i činit důležitá rozhodnutí. Na první pohled nic třeskutě revolučního. Tradiční plnění zakázek ale získá neobvyklou perspektivu, protože v tomto sci-fi se hráč ujme role kapitána i samotné lodě. Tedy ne že budete ovládat loď, hlavní hrdinou je samotná vnímající loď.

Už profesor Hubert Farnsworth věděl, že posádka je postradatelná, zatímco loď nenahraditelná.

Do akce jako loď nevyrazíme nikdy sami. V průběhu hry budeme plnit nejrůznější zakázky a úkoly, na které ale budeme přidělovat jednotlivé členy posádky podle jejich specializace. To asi není nic, co by vás překvapilo. Autoři ale slibují představit zcela ojedinělou vizi budoucnosti. Jejich vesmír má být velmi výrazný a plný pestrých postav.

Z vaší posádky se nakonec stane něco jako rodina, a tak postupně nasajete jejich vlastní soukromé příběhy a pochopíte, čím si prošli a co je trápí. Samozřejmě musíte také uspokojit potřeby vašich lidí, protože šťastná posádka = produktivní posádka. Jak ale samotní vývojáři naznačili, členové posádky budou mít své mouchy. Ne vždy budou stoprocentně loajální a dost možná tu a tam o nějakého přijdete. Ale už profesor Hubert Farnsworth věděl, že posádka je postradatelná, zatímco loď nenahraditelná.

Podobně má mít každý svět a každá planeta vlastní barvitou fiktivní historii. Kromě nich navštívíme i měsíce a vesmírné stanice. Tady všude na vás může čekat další zakázka. Abyste neměli málo starostí, ukáže se, že vnímající lodě, jako jste vy, jsou už po staletí nezákonné, takže se musíte s pomocí posádky a umělé inteligence a hologramu C.O.R.G.I. (ano, je to opravdu pes) pokusit vyhnout zatčení. A vy jste přitom ještě ke všemu na útěku před svým bývalým majitelem. Vesmírné lodě zřejmě nemají lehký “život”…

Hra A Long Journey to an Uncertain End míří na Windows a vyjít měla příští rok.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru