Landlord’s Super, The Yogscast, V nové hře od autora Jalopy budete stavět domy

V nové hře od autora Jalopy budete stavět domy

Jde o nejambicióznější konstrukční hru, říká vývojář. Stavět můžete i pod vlivem alkoholu

2. 8. 2019
Název: Landlord’s Super Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , ,

Jméno Grega Prymjačuka vám samo o sobě pravděpodobně nic neřekne, přesto byste ho mohli znát jakožto jediného člena studia MinskWorks. A pokud stále trochu tápete, pevně věřím, že si na něj vzpomenete třeba i prostřednictvím naší recenze hry Jalopy. Zmínit tento pochmurný roadtrip po Evropě, který hráči absolvovali v rozpadajícím se „trabantu“ s označením Laika 601, je přitom velmi důležité, protože z něj do určité míry vychází i nový projekt, na kterém Prymjačuk už nějakou dobu pracuje, ukázal ho na E3 v hratelné podobě a nyní se už schyluje k jeho uvedení. Přivítejte proto velmi stylizovaný simulátor stavby domu s vcelku přiléhavým jménem Landlord’s Super, ve kterém se přesunete do fiktivní země West Berklands, abyste… No, abyste prostě postavili dům, a pak se šli opít do nedaleké hospody a posléze se na stavbu vrátili.

Podobně jako v případě Jalopy, i tentokrát se ve hře přesunete v čase zpět, konkrétně do 80. let minulého století, a pro představu bude úplně nejjednodušší, když si pod West Berklands představíte starou dobrou Británii. Právě navození věrného pocitu z polarizujícího a pro mnohé velmi drsného období, které před bezmála čtyřiceti lety cloumalo Anglií, je Prymjačukovým hlavním záměrem, a vzhledem k tomu, že v Anglii dlouhá léta žije, vkládáme do tohoto plánu i na základě prvního videa nemalé naděje. Jak už bylo řečeno výše, grafika hry v mnohém připomíná právě Jalopy – chybí jí větší detaily, nesnaží se o realismus a vše je navíc překryto podivným rozostřeným filtrem, jako kdybyste celou hru sledovali na staré televizi. Přesto je na podobě Landlord’s Super cosi chytlavého, a to jsme se navíc ještě ani nezačali bavit o herních mechanismech.

Na tomto poli totiž nechce Prymjačuk sahat k velkým kompromisům a v popisku hry na Steamu slibuje nejambicióznější konstrukční simulátor, který jsme kdy viděli. Už na E3 bylo patrné, že budete muset veškerou práci zastat sami, do čehož se nepočítá jenom míchání cementu, přibíjení hřebíků, nebo pokládání jednotlivých cihel, ale také třeba stavba lešení a vykládání kamiónů s materiálem. Během hraní navíc budete muset počítat i s vedlejšími vlivy, jako je počasí, roční období a hlavně nenadálé stávky, které v té době probíhaly a měnily obraz Velké Británie. V některých dnech proto bude lepší, na stavbu se vykašlat a zajít do hospody, kde budete moci zároveň také promlouvat s řadou přítomných NPC, získávat od nich důležité informace například stran dodavatelů, případně o lidech, kteří by se chtěli do oblasti přistěhovat a možná by potřebovali dům.

Datum vydání hry zatím nebylo stanoveno, ale Steam hlásí, že bychom se mohli dočkat již brzy. Na druhou stranu ale nečekejte kompletní hru – hra nejprve zamíří do early accessu a Prymjačuk bude chtít znát názor na všechno, co už do hry přidal. Současně s tím ale slibuje, že bude Landlord’s Super neustále vylepšovat a obohacovat o nové prvky, jako je třeba pohodlné sezení na záchodě s kusem kvalitního čtiva.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru