V nové historické hře se vypravíme na ruský venkov

Black Book se inspiroval slovanskou mytologií a folklórem. Nabídne mix RPG a adventury

4. 2. 2020
Název hry: Black Book Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , ,

Na PC i konzole míří nový zajímavý titul nazvaný Black Book. Autoři jej popisují jako směs karetního RPG a adventury a zavede nás na ruský venkov na sklonku 19. století. Hlavní hrdinkou je mladá čarodějnice, která se rozhodne obětovat pro ztracenou lásku. Vasilisa pátrá po titulní Černé knize, temném artefaktu, který má být tak mocný, že dokáže splnit každé přání. TO její můžete zkusit uhádnout…

Stylizace a estetika titulu je inspirovaná slovanským folklórem a ruskými mýty i legendami.

Naším úkolem bude pomoci jí na její nelehké cestě. Budeme bojovat s démony, provádět vymýtání, sesílat kouzla na naše nepřátele, ale také řešit hádanky. Těšit se můžeme podle autorů i na vedlejší úkoly. Vasilisa vládne čarovnou moci a umí nadpřirozené bytosti vyvolávat, ale tyto síly budou stát rovněž proti ní. Tak to bývá, když si začnete hrát s čáry máry.

Už z prvního videa je přitom patrné, že hra nabídne velmi zajímavé audiovizuální zpracování. Stylizace a estetika titulu je inspirovaná slovanským folklórem a ruskými mýty i legendami. Součástí Black Book tak bude i encyklopedie vytvořená s pomocí odborníků na tuto problematiku. Ti dohlédnou také na to, aby zobrazené rituály odpovídaly skutečnosti a dobovému přesvědčení.

Za titulem stojí malé nezávislé ruské studio Morteshka, které má na kotě kladně hodnocenou hru The Mooseman z roku 2017. Historická látka a folklór je autorům blízká, hrdě se k ni hlásí. Pětičlenný tým si proto velmi zakládá na autenticitě, a novinka tak má obsahovat například skutečné dobové mapy oblasti Čerdyň, kde se příběh odehrává. Navštívíme i reálné vesnice a další místa.

Autoři podle svých slov chtějí dokázat, že i málo známé mýty a legendy z různých koutů světa mohou zaujmout hráče po celém světě. O hratelnosti samotné a mechanismech nám toho zatím popis autorů moc neprozradil a určitě vám nechceme namluvit, že právě příslib karetního RPG s adventurou přilákal k počinu naši pozornost. V tuto chvíli jsou to jednoznačně stylizace, zasazení a výtvarné pojetí, pro které si získal projekt naše sympatie. Pevně ale doufáme, že obsah bude neméně zajímavý.

Black Book má vyjít ještě letos a kromě PC míří i na PlayStation 4, Xbox One a Switch.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru