Buildings Have Feelings Too!, Merge Games, V nové budovatelské strategii mají domy vlastní city

V nové budovatelské strategii mají domy vlastní city

Postavte město plné živých staveb, jejichž štěstí je stejně důležité jako vašich obyvatel

6. 8. 2019

Určitě si myslíte, že už vás budovatelské strategie a městské simulace nemohou ničím překvapit. Hráli jste SimCity, Cities, Anno, Tropico, Caesara a nepochybně mnohé další. Tenhle žánr znáte jaké své boty, že ano? Chyba, opravují nás autoři originální novinky. Tohle je budovatelská strategie, jakou jste ještě neviděli. Nejde v ní totiž jen o to udržet prosperující metropoli a šťastné obyvatele, ale také šťastné domy… Ano, i budovy mají vlastní osobnost a city.

Minimálně to platí pro hru s výmluvným názvem Buildings Have Feelings Too!, která vyjde ještě letos v létě. Jedná se o netradiční tycoon, v němž se postavené domy mohou pohybovat a dokonce spolu i mluvit. Třeba o věcech, co je trápí, nebo o tom, po čem touží. Vtip je v tom, že každé město se musí v průběhu let vyvíjet, rozrůstat i proměňovat. A jak určitě sami znáte ze svého okolí, občas nějaká budova musí ustoupit nové výstavbě. A když říkám “ustoupit”, tak tím myslím spíš zbourat. To se obvykle snadno řekne, ale hůře udělá. A v případě novinky by to mělo být obzvlášť zapeklité.

Možná by se problematické nemovitosti lépe dařilo v jiné čtvrti. Žádný problém, vezměte ji za ruku a odveďte ji tam.

Pokud hrajete budovatelské strategie, nepochybně jste se někdy stali obětí vlastního špatného plánování a museli zlikvidovat část fungující metropole ve prospěch nových staveb a ještě smělejších ambicí. Nikdy to není jednoduché, ale skutečně složité je to teprve ve chvíli, kdy vaše domy mají vlastní touhy, naděje i obavy. V tomto světě má město skutečnou osobnost, respektive mnoho různých osobností. Metropole musí vzkvétat, ale prospívat musí i každá jednotlivá stavba, pokud nemá padnout za oběť nemilosrdné demoliční kouli.

Čas však neúprosně letí a v Buildings Have Feelings Too! tomu nebude jinak. Bude se měnit architektura, průmysl, obchody, kanceláře i zábavní centra. Pro své domy tak budete muset neustále hledat nové využití, ale třeba také podobu. Možná by se problematické nemovitosti lépe dařilo v jiné čtvrti. Žádný problém, vezměte ji za ruku a odveďte ji tam.

Nové výzvy ale budou v průběhu dekád stále přibývat. Podobně jako v jiných virtuálních městech i zdejší obyvatelé začnou bažit po zábavě a moderních vymoženostech, jakými je třeba elektřina. Rozrůstající se aglomerace s sebou přinese i negativa v podobě znečištění nebo nutnosti řešit dopravní systém.

Autoři nás provedou lety od viktoriánské éry až do současnosti. K tomu, abyste své domy uhájili, je budete muset upravovat a přemisťovat ve snaze nalézt dokonalou kombinaci a symbiózu. Vaší nemovitosti se nemusí v sousedství vůbec líbit. Nikdo se však nechce dívat na smutné, opuštěné a zabedněné budovy. Zřejmě nás tak čeká opravdu netradiční mix komedie s trochou nostalgie, který by se mohl trefit do vkusu všem, kteří mají pocit, že už je budovatelské strategie nemohou ničím překvapit.

Za hrou stojí studio Blackstaff Games. Originální titul vyjde ještě letos v létě na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru