V NHL 23 můžete hrát se smíšenými týmy žen a mužů

Další velkou novinkou je cross-platform hraní. Na obalu hry se poprvé objeví hokejistka

Zdroj: Electronic Arts
26. 8. 2022
Název hry: NHL 23 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 14. 10. 2022 Platformy: , , , Žánr:

Zatímco v Německu naplno probíhá Gamescom, vývojáři z Electronic Arts představili letošní ročník NHL, který 14. října naváže na změny, s nimiž po přechodu na engine Frostbite přišel ročník předchozí. K dispozici máme první trailer, sadu obrázků a samozřejmě i soupis všech novinek, kterým vévodí kanadská hokejistka Sarah Nurse, která se spolu s Trevorem Zegrasem objeví na obalu hry. Právě Nurse je nositelkou zprávy, že se EA i nadále věnuje ženskému hokeji a po updatu pro NHL 22, který do hry přinesl ženské národní týmy, nyní umožní hráčům v režimu HUT vytvářet smíšené týmy žen a mužů. Stále ovšem platí, že čistě ženské týmy nemohou ani v NHL 23 hrát proti mužským celkům a není pravděpodobné, že se na tomto pravidle něco v souvislosti s NHL ale třeba i sérií FIFA změní.

„Trevor a Sarah jsou inspirací pro přístupnější a inkluzivnější budoucnost tohoto sportu,“ komentoval v úvodu zmíněné okolnosti viceprezident a generální manažer pro NHL, UFC a baseball v Electronic Arts Sean Ramjagsingh. Dodal také, že se vývojářský tým EA Vancouver inspiruje hráči, kteří posouvají hranice, a právě k nim Nurse i Zegras podle jejich přesvědčení patří. Jak tomu bude přímo ve hře, zatím můžeme pouze odhadovat, zdá se ale, že hokejistky budou muset mít vlastní atributy nastaveny v rovině s hokejisty, protože právě ony zmíněné smíšené týmy v módu Hockey Ultimate Team by v opačném případě nebyly kompetitivní. To přirozeně není hodnocení toho, co v hokeji dokážou muži a ženy, jen konstatování, že ona snaha o inkluzi, ale především o opakovaně zmiňovanou rozmanitost ve hře nakonec dojde k unifikaci schopností a vyrovnání na velmi podobné úrovni.

Nechme ale přemítání o společnosti být, dalším důležitým prvkem NHL 23 má být hraní napříč platformami, v tomto ohledu ale EA Vancouver zatím podniká nesmělé krůčky. V první řadě, update s touto funkcí dorazí až v listopadu, tedy měsíc po vydání hry, a nepůjde o plnohodnotný cross-platform, jak byste mohli očekávat. Hraní bude opět omezeno na skupiny hráčů, kteří si zvolí aktuální, resp. předchozí generaci konzolí a netýká se všech módů. Pouze kompetitivní režimy Ultimate Team a World of Chel (obsahuje i EASHL) bude možné hrát proti hráčům na jiné konzoli, takže stále platí, že pokud si budete chtít užít plnohodnotnou kooperaci 6 hráčů (proti dalším 6), budete muset být na stejné platformě. I tak by ale – doufejme – mělo dojít na zrychlení matchmakingu, které se mnohdy už po několika měsících od vydání protahuje na dlouhé minuty.

Z dalších novinek pak vývojáři vypichují nové animace pro hráče i brankáře, které přinesou zakončení i ve velmi složité situaci, resp. zákrok na poslední chvíli, který může potenciálně rozhodnout o osudu celého zápasu. V prvním případě připravili vývojáři z EA Vancouver více než 500 nových animací a vysvětlili, že hráč dostane možnost v kritických chvílích, kdy bude například sražen k zemi při snaze dostat se k bráně, rychle rozhodnout o použití speciální střely a třeba i v pádu zakončit. Není to úplně poprvé, kdy něco takového série NHL nabízí, zdá se ale, že v kombinaci s enginem Frostbite tomu letos vývojáři věnovali speciální péči a zakončení bude mnohem víc. Co se týče brankářů, ti mají pro změnu ve vínku 350 nových animací a v kombinaci s vylepšenou umělou inteligencí by už nemělo být tak snadné vstřelit branku. Samozřejmě v závislosti na zvolené obtížnosti a snaze využívat jakýkoliv exploit.

Z posledních věcí pak můžeme vypíchnout například možnost pečlivě si navolit, jaké oslavy proběhnou v konkrétní okamžiky či části sezóny, došlo také na vylepšení videoprojekce na ledovou plochu, rozšíření pokřiků a všeobecných reakcí fanoušků nebo na další novinky pro X-Factor, ovlivňující chování a schopnosti jednotlivých hráčů. Jak už zaznělo výše, NHL 23 vychází 14. října a hru je možné momentálně předobjednat ve dvou edicích. Standardní vám nabídne samotnou hru a několik kosmetických bonusů, jako je digitální podepsaný dres Sarah Nurse pro použití ve World of Chel, XP Boosty či balíčky do HUT. Pokud však objednáte edici pojmenovanou X-Factor, můžete se těšit 4600 NHL bodíků, přístup do hry o 3 dny dříve a možnost využít tzv. Dual Entitlement, tedy možnost mít s jednou kopií hrát jak na PS4/Xbox One, tak v next-gen verzi na PS5/Xbox Series. Samozřejmě se od toho odvíjí i cena, kdy za standardní edici na PS4/Xbox One zaplatíte 1899 a na PS5/Xbox Series rovnou 2099 Kč. Pokud však z nějakého důvodu potřebujete přístup k oběma verzím, případně je pro vás rozhodující předčasný vstup do hry a další bonusy, připravte si 2599 Kč, na které si EA cení edici X-Factor.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru