V Minecraftu může létat skutečné letadlo

V Minecraftu může létat skutečné letadlo

Sestrojíte ho bez modů, ale daleko se s ním nedostanete. Zvukem připomíná parní stroj

16. 9. 2019

Minecraft už od svého uvedení v roce 2011 plní to, s čím jej Markus Persson pravděpodobně vytvořil – a sice podněcovat lidskou kreativitu a nabídnout, alespoň zdánlivě, nekonečnou míru tvůrčích možností. Není proto divu, že jsme se od šikovných hráčů v průběhu let dočkali vedle nespočtu architektonických zázraků například funkční kalkulačky, počítače, emulátoru Game Boy Advance a dalších, pro smrtelníky těžko představitelných vynálezů. Hranice možností tu jsou ale jenom proto, aby se posouvaly, a proto si hráči mohou odškrtnout další důležitý milník – dobyta totiž byla hranatá nebesa! Se svým dopravním letadlem se o to postaral hráč s přezdívkou MrCatFace8885 a za pomoci základních bloků světu dokázal, že nic není nemožné.

I built a fully functional passenger airplane using redstone and slime blocks! (Java edition) from r/Minecraft

„Postavil jsem plně funkční dopravní letadlo za použití redstonu a slime bloků,“ napsal samozvaný letecký inženýr na Redditu a své prohlášení doplnil výmluvným videem. Je na něm k vidění zelenobílé monstrum, líně se posouvající po obloze a jako vystřižené z nějakého steampunkového filmu. Pocit perfektně doplňují zvukové efekty pístů, které jsou doslova hybnou silou celého aeroplánu. Z místa na místo a právě za použití zmiňovaných slime bloků totiž přesouvají po vrstvách celou konstrukci letadla kupředu a zajišťují alespoň částečnou užitnou hodnotu. Pokud byste navíc chtěli letoun sami vyzkoušet, jeho autor nabízí ke stažení konkrétní svět, ovšem přidává několik upozornění.

„Doporučuji trochu výkonnější počítač a Mincraft alespoň ve verzi 1.14, navíc s instalovaným Optifinem. Na starších verzích a méně výkonných počítačích jsem narazil na spoustu zádrhelů, když se nestíhal načítat okolní svět v závislosti na pohybu letadla. Jde o kritický problém, protože se letadlo rozbije, pokud vlétne do nenačtených chunků. Myslete na to, budete-li si chtít letadlo sami vyzkoušet,“ píše MrCatFace8885. V dalších odpovědích pak jen stručně děkuje a vtipně poznamenává, že letadlo zřejmě neschválila Federální letecká správa a tudíž neručí za ničí bezpečnost. Faktem ovšem je, že „letadlo“ je defacto nezničitelné, protože jediné, co zvládne, je dopředný let konstantní rychlostí. Přesto může být pasažérům nebezpečné, když si nedají pozor a přestanou se hýbat.

Pohledem do kabiny letadla totiž odhalíte, že se před vámí soustavně rozkládá a zase skládá a vzhledem k tomu, že působení strvačných a gravitačních sil v Minecraftu očividně nefunguje pokaždé tak, jak bychom si představovali, musíte se na palubě pohybovat kupředu společně s letadlem. A jak už asi chápete, může se klidně stát, že některou dírou propadnete ven, takže si pro jistotu vezměte svou Elytru na palubu, ať můžete v případě nouze odplachtit do bezpečí. Jediné místo, které personál letadla doporučuje, je zabudovaný vozík v přední části vozu, v něm byste si měli mít možnost užít let i s pohledem do kabiny.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru