Microsoft Flight Simulator (2020), Microsoft, V listopadu vyjde GOTY edice Flight Simulatoru

V listopadu vyjde GOTY edice Flight Simulatoru

Zdarma přibudou nová letadla, včetně Hornetu. Chybět nebude ani možnost zahrát si s DX12

Zdroj: Microsoft
19. 10. 2021
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 18. 8. 2020 Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 8. 2020

Vývojáři ze studia Asobo prostřednictvím portálu Xbox Wire oznámili, že na 18. listopadu chystají vydání speciální Game of the Year edice nejnovějšího Flight Simulatoru. Nejdůležitější zprávou je, že tato edice bude pro všechny majitele hry k dispozici zcela zdarma coby velký update, který doplní už tak bohatý obsah o další letadla, města, vyhlídkové lety, nové tutoriály a technologická vylepšení, včetně pozvánky ke hraní DX12 verze. GOTY edice bude dostupná jak na počítačích, tak na Xboxu Series, kde své vydání oslavila hra teprve před třemi měsíci, ale stihla se velmi rychle etablovat jako jedna z nejlepších leteckých her, kterou konzole nabízí.

V úvodu článku rekapituluje šéf vývoje Flight Simulatoru Jorg Neumann nejdůležitější milníky, jako bylo uvedení na PC, obrovský nárůst zájmu o hru jako takovou, celou řadu updatů, které na pravidelné bázi obohacovaly hru o výše vyjmenované součásti a zmiňuje pochopitelně i velký úspěch na konzolích. Tohle všechno přivedlo vývojáře k myšlence vytvořit GOTY edici, skrze kterou by chtěli fanouškům poděkovat za přízeň a nabídnout jim další vylepšení, které se nebude týkat jen obsahu. Přesto je nabídka letadel a měst velmi lákavá, zvlášť když se zejména mezi letouny nachází i první oficiální vojenský přídavek.

Vedle letadel se mohou hráči těšit také na nová letiště, zasazená do Evropy i Spojených států.

Ano, hádáte správně, prvním z chystaných letadel je F/A-18 Super Hornet, který si zahraje hlavní roli v připravovaném filmu Top Gun: Maverick. Jak už víte z předchozího zpravodajství, právě balíček inspirovaný zmiňovaným filmem má do hry dorazit s premiérou filmu, jenže kvůli odkladu se všechno nepříjemně zdržuje a vývojáři nechtějí nechat hráče čekat neúměrně dlouho. Rozhodli se proto přidat letadlo alespoň tak, jak je, a dovolit hráčům Flight Simulatoru trochu nadzvukové zábavy. Dalšími stroji budou volokoptéra VoloCity, dále specialista na vzlety z krátkých drah Pilatus PC-6 Porter, NX Cub a v neposlední řadě jednosedadlová varianta populárního letadla Aviat Pitts Special.

Zdroj: Microsoft

Vedle letadel se mohou hráči těšit také na nová letiště, zasazená do Evropy i Spojených států. Jde o letiště u německých měst Lipsko, Memmingen a Kassel, dále švýcarská letiště u Lugana, Zurichu a Luzernu a americká Patrick Space Force Base a Marine Corps Air Station Miramar. Zároveň vývojáři slibují, že na ploše Spojených států zpřístupní dalších 545 letišť, která ve hře dosud chyběla. Ruku v ruce s nově zpracovanými místy pro vzlety a přílety vylepší vývojáři také některá města, jako Helsinki, Freiburg, Brighton, Newcastle nebo napříkald Utrecht a očekávat můžete i šest nových vyhlídkových letů, navazujících na úspěch těch stávajících. Poslední obsahový přídavek se týká tutoriálů, které se vývojáři rozhodli obohatit o 14 nových lekcí, které blíže rozeberou pilotáž ultralehkého letadla ICON A5 a představí IFR lety v patřičně vybavené Cessně 172.

Co se týče technologických vylepšení, lidé z Asobo chtějí dát hráčům možnost vyzkoušet si hraní Flight Simulatoru s možnostmi API DX12 a všem poskytnou přepracovaný model počasí a propracovanější nástroje pro natáčení replayů. Tohle všechno pak bude ještě doplněno specialitou v podobě 11 vybraných zajímavých míst na naší planetě, která budou na počest uvedení Windows 11 ozářena typickou modří zmiňovaného operačního systému, a aby toho nebylo málo, můžete se nad nimi proletět v letadle Extra 330LT, které má k dispozici nový Windows 11 nátěr.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru