AO Tennis 2, Nacon, V lednu nastoupíme na kurty Australian Open

V lednu nastoupíme na kurty Australian Open

AO Tennis 2 slibuje příběhovou kariéru i propracovaný editor kompatibilní s prvním dílem

8. 11. 2019
Název: AO Tennis 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 9. 1. 2020

Po formálním oznámení z poloviny října došlo konečně k oficiálnímu představení titulu AO Tennis 2. Opravdu kvalitních tenisových her je v posledních letech jako šafránu. A komu třeba kvůli arkádové povaze nevoní Mario Tennis Aces pro Switch, může jen se slzou v oku vzpomínat na roky hojnosti, kdy digitálním kurtům vládly série Virtua Tennis, Top Spin nebo Smash Court Tennis. Kupříkladu loni jsme tu přitom měli kromě zmíněného Maria hned dva vyzyvatele, kteří se pokusili oslovit fanoušky bílého sportu v realistickém podání.

Pro úspěch v kariéře nemá být důležité jen to, co se bude dít na dvorci, ale i mimo něj.

Jenže ani AO Tennis od australských Big Ant Studios později vydaný ještě ve vylepšené verzi pod názvem AO International Tennis ani konkurenční Tennis World Tour od Breakpoint Studio velkou díru do světa neudělal. Oba tituly se přitom mohly pochlubit známými jmény i licencí některého z grandslamů. AO Tennis, jak už ostatně název napovídá, se pyšnil přítomností Australian Open a v případě Tennis World Tour to bylo pro změnu French Open.

Prvně jmenovaná hra se nyní vrací s regulérním pokračováním, které ale paradoxně vydává Bigben Interactive, jenž v roce 2018 vyslal na trh Tennis World Tour. AO Tennis 2 míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch a vyjde už 9. ledna. Samozřejmostí je opět licence Australian Open a autoři slibují kromě mnoha jiných vylepšení třeba úplně novou kariéru. Tento režim má nabídnout příběhové prvky a pro úspěch nemá být důležité jen to, co se bude dít na dvorci, ale i mimo něj. Výsledkem má být ještě větší ponoření do kariéry rodící se hvězdy.

Za hrou opět stojí studio Big Ant, které láká také na návrat propracovaného editoru. V AO Tennis 2 navíc bude k dispozici veškerý obsah vytvořený a sdílený uživateli původní hry. Má se jednat o víc než 20 tisíc tenistů a stovky kurtů. Ty doplní oficiálně licencované hráče a dvorce. Vedle kariéry bude totiž samozřejmě možné pustit se do hry s nějakým skutečným sportovcem. Big Ant lákají na hvězdy okruhů ATP a WTA, mezi nimiž najdeme Rafaela Nadala nebo Angelique Kerberovou. Maximálně autentické má být pochopitelně zpracování samotného Australian Open.

Hra údajně vzniká v těsné spolupráci s organizátory turnaje. Vývojáři, vydavatel i pořadatel  Australian Open si už tradičně pochvalují vzájemné vztahy. Big Ant oceňuje například zkušenosti Bigbenu na poli sportovních simulací. Trochu úsměvně působí snad jen zmínka o tom, že reakce tenisových fanoušků na první díl byla veskrze pozitivní. Ve hře nebudou přirozeně chybět ani existující značky a vybavení.

Big Ant Studios sídlící v australském Melbourne mají na kontě i další sportovní simulace jako ragby nebo kriket.

Vývojáři podle svých slov vyslyšeli četná přání fanoušků a do titulu implementovali mnohá vylepšení a žádné funkce. Autoři slibují, že se brzy dočkáme dalších podrobností. Big Ant Studios sídlící v australském Melbourne mají na kontě i další sportovní simulace jako ragby nebo kriket. Těmto sériím se věnují dlouhá léta, na kurtu se stále ještě zabydlují.

Tak si držme palce, aby to tentokrát vyšlo lépe než posledně a aby si Bigben pohlídal vývojáře lépe než Breakpoint Studio a jejich Tennis World Tour, který se na trh dostal dříve než měl z marketingových důvodů. I když tady má máslo na hlavě i vydavatel…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru