V hororu Under půjdeme ke dnu i se zaoceánskou lodí

Veterána první světové pronásledují traumata ze zákopů. Zakotví tenhle parník až v pekle?

Zdroj: Globiss Interactive
16. 7. 2020
Název hry: Under Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Pokud jde o nové hororové hry, už asi nejsem tím nezdolným optimistou jako kdysi, ale snažím se uchovat si stále svůj entusiasmus pro strašidelné tituly. Novinka jménem Under si snad naši pozornost zaslouží. Hlavním hrdinou je veterán první světové války Alexander Dockter, který se snaží uprchnout z potápějícího se zaoceánského parníků. Přitom ale jeho traumatizovanou mysl pronásledují různé děsivé výjevy. A není tu, zdá se, sám.

Jako by loď klesající ke dnu uprostřed noci nebyla sama o sobě dost děsivá, v úniku vám brání podivná stvoření, která po vás zřejmě něco chtějí, lákají nás vývojáři.

Zákopová válka a její hrůzy se na protagonistovi zjevně výrazně podepsaly. Jako by loď klesající ke dnu uprostřed noci nebyla sama o sobě dost děsivá, v úniku vám brání podivná stvoření, která po vás zřejmě něco chtějí, lákají nás vývojáři. Má jít o klasický horor, v němž nás autoři prověří ze schopnosti odolat strachu a postaví nás do situace, kdy se vše obrátí proti nám.

Máme se schovávat i utíkat podobně jako v jiných psychologických hororech. Ale podle střípků z gameplaye dojde asi i na nějakou akci. V každém případě se na tomto místě hlavní hrdina podle všech indicií neocitl náhodou a celé záhadě už budeme muset přijít na kloub my. Jako by tomu někdy bylo jinak.

Někteří hráči novinku přirovnávají k dalšímu derivátu P.T., já mám ale s ohledem na námořní tématiku i dobové zasazení pocit, že má mnohem blíž k hororu Layers of Fear 2 od polského studia Bloober Team. Na Under ale pracují jen dva vývojáři. Tomu je třeba podřídit i případná očekávání. Zaměstná nás také přibližně jen na dvě hodiny, ale na druhé autoři slibují, že zdejší strach není postavený na laciných lekačkách.

Za hrou stojí malé studio Globiss Interactive. Under míří na konzole i PC a vyjde ještě letos. Kromě Windows by se měl objevit na PlayStationu, Xboxu i Switchi. Už nyní si ale můžete vyzkoušet rok starou demoverzi, kterou najdete na portálu itch.io. Má reprezentovat atmosféru a hratelnost, ale podle autorů nejde o část finální hry. Cílem dema je, abychom si udělali lepší představu o celém zážitku. Někteří šťastlivci už se účastní také uzavřené bety.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru