V Gran Turismu si zahrají Orlando Bloom a David Harbour

Filmová adaptace odhaluje první jména i hlavního představitele. Natáčení začne příští týden

Zdroj: koláž, Amazon/Netflix
17. 9. 2022
Název hry: Gran Turismo (film) Datum vydání: 11. 8. 2023

Není to tak dlouho, co jsme se dozvěděli o filmové adaptaci slavné závodní série Gran Turismo od studia Polyphony Digital, jejíž první díl vyšel již na konci roku 1997. První informace o snímku se objevily na konci letošního května, přičemž uprostřed června byl oficiálně oznámen přímo ze strany Sony.

Tehdy se potvrdily i zvěsti, že by se režie měl ujmout Neill Blomkamp, který má na svém kontě například filmy District 9 z roku 2009 nebo Chappie z roku 2015, rovněž se podílí na hře Off The Grid od studia Gunzilla Games, ke které jsme měli poměrně nedávno možnost vidět první část jeho doprovodného filmu. Oznámení filmového Gran Turisma přineslo i informace o dalších tvůrcích – o scénář se postarali scenárista Amerického snipera Jason Hall a scenárista filmu Král Richard: Zrození šampiónek Zach Baylin. Navíc jsme se dozvěděli, že uvedení filmu není ani příliš vzdáleno, neboť bylo stanoveno již na 11. srpna 2023.

Ačkoli byla známa i částečná synopse, o postavách a jejich obsazení jsme doteď nevěděli vůbec nic. To se však nyní změnilo. Prvním známým obsazeným se stal herec David Harbour, kterého v současnosti většina zná jako Hoppera ze seriálového hitu Stranger Things od Netflixu, je vhodné však zmínit i titulní roli v novém zpracování Hellboye nebo postavu Alexeje (Red Guardian) v Black Widow a nadcházejících Thunderbolts. Harbour má ve snímku zastat vedlejší postavu, která by měla působit jako postarší mentor hlavní postavě. Tím ovšem novinky neskončily, jelikož si filmové Gran Turismo vzápětí připsalo další zajímavé jméno.

Příběh samotný se točí kolem mladého závodníka, který se od hraní Gran Turisma a soutěže GT Academy dostal až ke skutečnému závodění.

K obsazení se připojil i Orlando Bloom, který se zapsal do paměti diváků jako Legolas v Pánovi prstenů a Hobitovi, Will Turner v Pirátech z Karibiku či Balian v Království nebeském, mezi jeho poslední výrazné projekty patří například seriál Carnival Row od Amazonu. Podle magazínu The Hollywood Reporter si má Bloom zahrát marketingového manažera. Magazín rovněž exkluzivně přišel s obsazením hlavní role, kterou ztvární Archie Madekwe, jehož můžete znát ze seriálu See nebo filmu Slunovrat. Příběh samotný se točí kolem mladého závodníka, který se od hraní Gran Turisma a soutěže GT Academy dostal až ke skutečnému závodění.

Film produkují Asad Qizilbash a Carter Swan z PlayStation Productions a filmoví producenti Doug Belgrad a Dana Brunetti. Výkonným producentem je pak scenárista Jason Hall, ale i sám Kazunori „Kaz“ Jamauči, jenž je tvůrcem a designérem série Gran Turismo a rovněž prezidentem studia Polyphony Digital. Natáčení filmu má začít již příští týden v Evropě, přičemž je pro jeho uvedení stále vyhrazené datum 11. srpna příštího roku. Sony má i nadále ve vývoji hned několik dalších projektů podle her, v dohledné době nás čeká seriál The Last of Us, dále se pracuje na seriálu podle Horizonu či filmu Ghost of Tsushima.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru