Gods Will Fall, Deep Silver, V Gods Will Fall budete trestat keltské bohy

V Gods Will Fall budete trestat keltské bohy

Chystaná temná fantasy zpracovává netradiční námět. Soubojový systém má hráče potrápit

Zdroj: Deep Silver
27. 11. 2020
Název: Gods Will Fall Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 29. 1. 2021 Platformy: , , , , Žánr: , , Datum vydání: 29. 1. 2021

Britské studio Clever Beans ve spolupráci s vydavateli z Deep Silveru oznámili novou temnou akční fantasy záležitost Gods Will Fall, která koncem příštího ledna dorazí na PS4, Xbox One, Switch, Stadii a PC v rámci platforem Steam, GOG i Epic Games Store. Vývojáři z Manchesteru chtějí hráče uvrhnout do světa, který je po tisíce let zmítán rozmary bohů, kteří terorizují obyčejný lid a drtí veškeré naděje, že by nad ztrápeným světem mohlo zase jednou vysvitnout slunce. Proto přichází hrdina, který má díky řadě okolnostem schopnosti bohy vytrestat a nastolit rovnováhu, na níž lidé v podstatě zapomněli. Tím nejzajímavějším na jinak poměrně obyčejném námětu je ale spojení s keltskou mytologií, kterou se Clever Beans chlubí v tiskové zprávě a staví kolem ní i značnou část hratelnosti.

Ve hře totiž nepovedete trestnou výpravu sami – v neutěšené době božské krutovlády se osudu vzepře víc lidí, kteří nejsou smíření se svým osudem a na cestu vyrazí spolu s vámi. Celkově by měl váš klan čítat osm keltských válečníků, kteří se pochopitelně odlišují vzhledem i svými schopnostmi. Do boje pak budete vyrážet v kůži jediného z nich, a jak vývojáři upozorňují, na konec příběhu nemusíte dokráčet všichni. Uspořádání skupiny přitom nebudou ovlivňovat jen vlastní úmrtí jednotlivých bojovníků, ale také příběhové volby a důležitá rozhodnutí, na které v průběhu dojde. Přesto je Gods Will Fall zaměřen převážně na souboj a na tomto místě byste se neměli nechat zmást jednoduchou grafikou. Vývojáři upozorňují, že ačkoliv se soubojový systém může zdát jednoduchý a přístupný, měl by disponovat mnoha důležitými nuancemi a klást na hráče ve smyslu plného ovládnutí značné nároky.

Co se týče jednotlivých bohů, vývojáři i skrze speciální edici hry naznačují, že je budou schopní postupně doplňovat a navyšovat tím celkový obsah Gods Will Fall. Podle traileru se nicméně v základní hře postavíme plejádě různorodých monster, připomínající ptáky, pavouky nebo opice s opravdu dlouhým jazykem. Jejich podoba a jména nicméně nemají být jen čirým výplodem představivosti vývojářů, ale mají se vázat ke zmíněné keltské mytologii, což samozřejmě není možné s čím a jak přesně porovnávat. Minimálně některá jména zastoupených bohů ale s encyklopedickými záznamy souhlasí a bude zajímavé sledovat, kolik historického pozadí Black Beans do Gods Will Fall promítnou.

Vedle nekonečných bojů s bohy a jejich přívrženci se mají nicméně hráči těšit také na živoucí a rozsáhlý svět, který nabídne i spoustu kontrastů. Příroda, na první pohled krásná a mírumilovná, totiž ukrývá za každým kamenem či v každé průrvě další monstra a předkládá tím údajně stále nová dobrodružství. Ta budou pak podle očekávání orámována i množstvím kořisti, kterou získáte nejen z truhel a dalších skrytých míst, ale pochopitelně i z padlých nepřátel. Hra nabídne také možnost vylepšovat jednotlivé schopnosti odlišných hrdinů a pečlivě skládat celkovou výbavu na základě zvoleného herního stylu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru