Immortals Fenyx Rising

V Gods & Monsters ožijí řecké báje a pověsti

Bohové Olympu jsou v ohrožení, dokážete jim pomoci?

15. 6. 2019
Název: Immortals Fenyx Rising Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 12. 2020

Vývojáři Assassin’s Creed Odyssey představili při startu E3 na konferenci Ubisoftu svůj nový titul. V průběhu výstavy se ještě objevily další střípky informací a díky tomu si nyní můžeme vytvořit ucelený obrázek o tom, co pohádkově stylizovaný titul jménem Gods & Monsters nabídne.

Vydavatel hru popisuje jako epickou pouť skrze fantastický svět řecké mytologie. S tímto světem a mytologií mají tvůrci díky Odyssey bohaté zkušenosti. Na rozdíl od zmíněné akční adventury ale volí podstatně méně realistický přístup. To se projevuje zejména v grafické podobě hry, jejíž stylizace mnohým může připomenout například The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Hlavní postava bude oplývat speciálními schopnostmi propůjčenými od vládců Olympu

Vývojářský tým Ubisoft Quebec představuje příběh bohů v nesnázích. Bohové Olympu ohrožuje bájný Týfón a jak trailer napovídá, pokud je člověk v nesnázích, jde za bohy. Jakmile je ale v ohrožení bůh, jde za vámi. To mimo jiné bude znamenat, že hlavní postava bude oplývat speciálními schopnostmi propůjčenými od vládců Olympu. Zda to bude vypadat například tak, že každý bůh propůjčí jiné, to ještě nevíme, víme ale, že protagonistu bude možné nějakým způsobem upravovat. Producent studia Marc-Alexis Côté k návrhu hry sděluje následující: „Příběhy starověkých bohů a jejich neštěstí existovaly v průběhu generací a proměnily se v příběhy, které dnes známe a milujeme. Nyní tyto příběhy formovaly naše sny a pomohly nám vybudovat něco nového.“

Mezi již potvrzené nepřátele patří gorgony, hydry a kyklopové. Tyto protivníky budou hráči prohánět nejen v malebné krajině viděné v ukázce, ale mimo jiné také v přítomných dungeonech. Vedle toho ještě o náplni víme to, že na ostrově Isle of the Blessed, kde se odehrává děj hry, nebudou chybět ani hádanky.

Gods & Monsters vyjde 25. února a dorazí na PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch a na Stadii. Ty hráče, kteří uvažují o předplatném Uplay+, může potěšit fakt, že plná verze hry dorazí právě i do této služby.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru