Vader Immortal: A Star Wars VR Series, V epizodické Star Wars hře vás zajme Darth Vader

V epizodické Star Wars hře vás zajme Darth Vader

Vader Immortal je první původní plnohodnotné dobrodružství ušité na míru virtuální realitě

15. 4. 2019
Název: Vader Immortal: A Star Wars VR Series Vývojář: Platformy: Žánr:

V pochopitelném stínu nové akční adventury Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn Entertainment a EA vzniká už nějakou dobu ještě jedna hra, která fanoušky zavede do světa Hvězdných válek. VR série Vader Immortal míří na headsety Oculus Rift i Quest a pracuje na ní divize slavného trikového studia Industrial Light & Magic nazvaná ILMxLAB. Třídílné dobrodružství bylo slavnostně oznámeno loni na podzim společně s headsetem Oculus Quest. Nyní jsme se dočkali dalších podrobností, konkrétnějšího videa a s jistotou už také víme, že vyjde rovněž na Rift a jeho vylepšenou verzi S.

Příběh má na svědomí zkušený scénárista David S. Goyer, který je podepsaný třeba pod hitem Batman začíná a dalšími komiksovými filmy. Vader Immortal: A Star Wars VR Series nás podobně jako novinka od Respawn seznámí s událostmi zasazenými mezi třetí a čtvrtou epizodu. Ve hře se stanete kapitánem pašerácké lodě, kterého zajme Darth Vader.

ZOE3 svůj hlas propůjčí trochu nečekaně americká herečka Maya Rudolph, kterou můžete znát z komedií Machři nebo třeba Ženy sobě.

Vy i droid ZOE3 jste odvlečeni do jeho pevnosti na vulkanické planetě Mustafar, která dříve sloužila jako chrám Sithů. Vaším cílem bude pochopitelně uniknout ze zajetí a údajně změříme síly se samotným Vaderem za pomoci světelného meče. Otázkou je, jak moc půjde o hru v pravém slova smyslu, protože i oficiální web novinku přirovnává především k filmovému zážitku. Ale interaktivnímu.

Jde o první příběh vytvořený speciálně pro potřeby virtuální reality. Zmíněné ZOE3 svůj hlas propůjčí trochu nečekaně americká herečka Maya Rudolph, kterou můžete znát z komedií Machři nebo třeba Ženy sobě. Netypická volba by ale mohla přinést zajímavý výsledek. Zápletka přitom údajně vychází z některých nerealizovaných nápadů na celovečerní filmy.

A proč vás vlastně coby kapitána lodi Windfall zajme samotný Vader? To se dozvíte až v průběhu hry. Nebude to ale jistě jen tak. Jeho hlasem bohužel nepromluví James Earl Jones, ale americký herec Scott Lawrence, který se asi nejvíc proslavil v seriálu JAG. Roli Vadera si už však střihl v mnoha jiných videohrách, takže to je velmi šťastná volba.

První epizoda by měla hráče zabavit na 45 až 60 minut a hra má navíc nabídnout také nějaký volný režim, v němž můžete pilovat své umění ovládat světelný meč. Ve vývoji strávil projekt tři roky a první epizoda má dorazit už na jaře.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru