V Enlisted už příští měsíc svedeme bitvu o Moskvu

First person akce hráče vezme na autentická bojiště druhé světové války. Nejdřív na Xboxu

Zdroj: Darkflow Software
20. 10. 2020
Název hry: Enlisted Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 11. 2020 Platformy: , , , , Žánr:

Minulý týden jsme vás upozorňovali na first person multiplayerovou akci Beyond The Wire, která už tento týden v rámci early accessu vezme hráče do zákopů první světové války. Možná byste ale raději změřili síly ve druhé světové válce. A i v takovém případě pro vás máme tip na titul, který byste měli sledovat a už brzy se dočká nedokončené hratelné verze. Řeč je o akci Enlisted, která míří na nové Xboxy a jako časová konzolová exkluzivita tu bude k dispozici už v rámci launchové nabídky.

Nejprve se budou moci hráči utkat v bitvě o Moskvu, která zachycuje boje mezi Němci a Sověty v zimě 1941/1942. Do programu Game Preview následně přibude invaze do Normandie.

V masivních realistických bitvách v rámci Enlisted se hráči mají utkávat na zemi i ve vzduchu. Zkusíme roli pěchoty, pilota i posádky tanku. Hra bude rozdělena na kampaně, přičemž každá hráče seznámí s nějakou klíčovou bitvou druhé světové války. Na rozdíl od jiných titulů – díváme se na tebe, Battlefielde – tu mají zbraně, vybavení, vozidla i letadla odpovídat tomu, co se skutečně objevilo na daném bojišti. Každá kampaň má navíc díky tomu zprostředkovat jedinečný zážitek.

Nejprve se budou moci hráči utkat v bitvě o Moskvu, která zachycuje boje mezi Němci a Sověty v zimě 1941/1942. Do programu Game Preview následně přibude invaze do Normandie a ve vývoji už jsou další kampaně včetně bitvy o Británii. Enlisted využívá novou verzi enginu Dagor, který pohání War Thunder. Hra bude i na konzolích podporovat ray tracing, Xbox Series X nabídne rozlišení 4K a Series S 1440p. Obě verze pak poběží ve stabilních 60 snímcích za sekundu.

Autoři slibují autentickou atmosféru i vybavení. Proto má být každá kampaň vyvinuta zvlášť a přijít také s vlastními pravidly. Velikost bitev má ještě zvětšit skutečnost, že v některých módech hráč nebude ovládat jen vlastní postavu, ale bude velet celé skupině vojáků, které ovládá umělá inteligence. Zatímco svou postavu ovládáte přímo, zbytek se chová autonomně, ale poslouchá rozkazy hráče. Díky tomu mají být střetnutí opravdu masivní.

Přesto má hrát každý člověk důležitou úlohu a bez souhry nedosáhnete podle autorů vítězství. Studio slibuje realistickou grafiku do nejmenších detailů včetně modelu poškození. Jak už padlo výše, do bitvy, která se odehrával například v roce 1941, si nikdy nemůžete s sebou vzít zbraně, které byly nasazené třeba až v posledním roce války.

Enlisted nabídne first person i third person kameru, ale tu první považují samotní vývojáři za primární. Pohled z třetí osoby se však může podle nich někdy hodí víc, ocení jej prý například noví hráči. Enlisted vyvíjí lotyšské studio Darkflow Software a titul vydává společnost Gaijin Entertainment. I když nakonec vyjde pravděpodobně jako free-to-play, v rámci Game Preview bude minimálně zpočátku dostupný za peníze v rámci takzvaného Founder’s Pack, který využívá řada podobných her v prvních měsících.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru