Empire of Sin, Paradox Interactive, V Empire of Sin budeme hrát za prababičku Johna Romera

V Empire of Sin budeme hrát za prababičku Johna Romera

Spoluautor Dooma do mafiánské strategie obsadil vlastní příbuznou. Řídila nevěstince

23. 8. 2019
Název: Empire of Sin Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 1. 12. 2020

John Romero přijel společně se svou manželkou Brendou do Kolína nad Rýnem prezentovat svou novou hru Empire of Sin, která vzniká pod hlavičkou Romero Games a Paradox Interactive. Strategie oznámená už v červnu na E3 se na Gamescomu konečně blíže představila a vypadá opravdu slibně. Ujmete se v ní jednoho z šéfů podsvětí v Chicagu dvacátých let a pokusíte se vybudovat vlastní mafiánské impérium.

Hráči budou mít na výběr ze 14 gangsterů, z nichž mnozí jsou inspirovaní skutečnými historickými postavami. Nechybí mezi nimi nechvalně proslulý Al Capone, jeho irsko-americký konkurent Dion O’Banion nebo harlemská “královna” Stephanie St. Clair. Najdete tu ale i ženu jménem Elvira, která není tak známá jako ostatní postavy, zato má ale ke hře a jejím autorům mnohem blíže.

Pro Johna Romera prý bylo trochu zvláštní vidět ve hře opravdového člena vlastní rodiny.

“Elvira je žena okolo 60 až 70 let. O svém věku nemluví ráda. A je to také skutečná postava,” prozradila Brenda Romero magazínu PC Gamer. ”Elvira je ze Sonory v Mexiku a vede nevěstince,” upřesnila její byznys s tím, že ve skutečnosti se její impérium rozšířilo až do města Tucson ve státě Arizona. “Ale mně se líbila natolik, že jsem ji přivedla až do Chicaga. A kromě toho to byla ve skutečnosti Johnova prababička,” svěřila PC Gameru Brenda Romero rodinné tajemství.

Pro jejího manžela prý bylo trochu zvláštní vidět ve hře opravdového člena vlastní rodiny. Zejména, když tu může stát proti známým zločincům, jakým byl Al Capone. Podle Brendy to ale není úplně bezprecendentní případ a připomněla, že John třeba střílel do vlastní hlavy už v akci Doom II.

Empire of Sin vyjde na jaře příštího roku a kromě PC a Macu míří i na konzole, jmenovitě PS4, Xbox One i Switch. Spojení Romerových a taktické či strategické hry není zase tak neobvyklé, jak by se mohlo na první pohled stát. Brenda se podílela na sérii Jagged Alliance nebo titulu Tom Clancy’s Ghost Recon: Commander. A minimálně zatím se zdát novinka být tím nejzajímavějším z produkce tohoto slavného manželského páru za několik posledních let.

Lidé žánrově novinku přirovnávají třeba k sérii XCOM. Brenda Romero prý o této hře snila 20 let. Garantem kvality by měli být také strategičtí odborníci z Paradoxu, kteří nefigurují jen v roli obyčejného vydavatele, ale i konzultanta. Pokud se chcete s náplni titulu seznámit blíže, začtěte se do textu, který Honza sepsal tento týden.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru