V Dune: Spice Wars si zahrajete i za imperátora

Vývojáři potvrdili, že dalším hratelným rodem bude Corrino, včetně padišáha Shaddama IV.

Zdroj: Funcom
6. 7. 2022
Název hry: Dune: Spice Wars Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 26. 4. 2022 Platformy: Žánr:
Dune: Spice Wars

Strategie Dune: Spice Wars od vývojářů ze Shiro Games, se ve svém předběžném přístupu utěšeně plní obsahem. Není to tak dávno, kdy do hry konečně přibyla možnost zahrát si také v multiplayeru, a jak vývojáři avizovali už na konci května, nyní je řada na další hratelnou frakci. Nebudeme vás proto déle napínat – jak už ostatně odhalil titulek, vedle Atreidů, Harkonnenů, Fremenů a pašeráků bude možné pustit se do bojů o planetu Arrakis také s jednotkami rodu Corrino. A pokud nemáte v univerzu Duny úplně jasno, bavíme se o rodu padišáha imperátora Shaddama IV., který stojí za děním v první knize a zpovídá se mu celý Landsraad.

Zdroj: Funcom

„Frakce na Arrakis se staly nekontrolovatelnými, a tak imperátorovi Shaddamovi IV. nezbývá nic jiného, než se na pouštní planetu vydat osobně v doprovodu obávaných Sardaukarů,“ oznamují vývojáři ze Shiro Games. Varují také před tím, že hraní za rod Corrino sice může svádět k opojné lázni v obří kádi s mocí, ovšem také imperátor musí dbát na vztahy s Kosmickou gildou, která nemusí mít pro tento nečekaný tah pochopení. „Při hře za rod Corrino se hráči setkají s odlišným pojetím ekonomiky, kterou bude nutné neustále sledovat a vyvažovat,“ říkají pak vývojáři a upozorňují na unikátní nakládání s kořením. Smyslem je udržet Kosmickou gildu spokojenou a zajistit přijatelné ceny za cestování vesmírem, které zprostředkovává, v opačném případě by totiž mohlo dojít ke zhroucení celé říše, což by byl pro imperátora pravděpodobně ještě větší problém nežli samotný konflikt na pouštní planetě.

Bohužel, v tuhle chvíli vám nemůžeme nabídnout víc informací, které si studio Shiro Games schovává až na Gamescom. Právě na kolínském veletrhu chce o novém rodu promluvit detailněji s tím, že by měla být k dispozici i hratelná ukázka. To vše nicméně naznačuje, že slibovaný patch, který má dorazit nejen s popisovanou hratelnou frakcí, ale také řadou dalších vylepšení a oprav stávajících nedostatků, je výhledově ještě několik dlouhých týdnů vzdálen. Do té doby můžete ale stále hrát už poměrně obsáhlé jádro hry, případně využít aktuální 20% slevu, díky které si můžete přístup do early accessu zajistit za necelých 24 eur. Pokud vás zajímá víc, hře jsme se věnovali v samostatném preview, které ovšem popisovalo tehdejší stav hry a leccos se už od té doby změnilo.

# 4X # budoucnost # duna # sci-fi # strategie # vesmír

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru