V doomovce Warstride Challenge se závodí s časem

Frenetická first person akce láká na editor úrovní a vzájemné poměřování skóre

Zdroj: DreamPoweredGames
9. 5. 2022

Pokud si potrpíte na klasické frenetické střílečky, mohla by vás zaujmout first person akce Warstride Challenges, které jsme se zatím na Vortexu nevěnovali. Novinka od studia DreamPoweredGames a společnosti Focus Entertainment vyšla koncem dubna na PC v early access verzi a chystá se také na konzole.

Autoři lákají také na možnost pokusit se překonat některé oblíbené streamery, respektive jejich duchy.

Na Steamu ji v tuto chvíli hodnotí drtivá většina hráčů kladně, i když – pravda – mnoho recenzí ještě na kontě nemá. Je to zběsilá střílečka, ve které se snažíte dosáhnout na co nejvyšší skóre za co nejnižší čas. Své dosažené výsledky přitom můžete srovnávat s přáteli i celým světem. Autoři lákají také na možnost pokusit se překonat některé oblíbené streamery, respektive jejich duchy.

Budeme bojovat proti hordám démonů a kromě zbraní používat také různé zvláštní schopnosti. Hlavní hrdina umí například zpomalit čas a cizí mu není ani akrobacie. Připravený je také editor levelů, v němž můžete navrhnout vlastní cestu, zvolit nepřátele, překážky i obtížnost. Samotnou hratelnost si mají příznivci rychle osvojit, ale stát se skutečným mistrem bude prý obtížné.

Jak už bylo řečeno, rozpracovaná PC verze vstoupila na Steam 19. dubna. Autoři chtějí samozřejmě tímto způsobem získat cennou zpětnou vazbu a s její pomocí dál titul vylepšit. Tým předpokládá, že Warstride Challenges stráví v programu předběžného přístupu přibližně rok. Časem budou do hry přibývat další funkce i schopnosti jako obvykle a dojde také na real-time multiplayerový mód. Dalších novinek se dočká rovněž editor levelů. Díky tomu se mají výrazně rozšířit jeho možnosti. Už v tuto chvíli ale early access verze nabízí solidní ochutnávku základního obsahu.

První update už dokonce do hry dorazil a v tuto chvíli nabízí 48 úrovní ve dvou kapitolách, 9 bonusových levelů, 5 zbraní, několik schopností, žebříčky a samozřejmě samotný editor. Po vydání plné verze rovněž hra podraží. Autoři plánuji cenu zvedat průběžně s dalšími updaty. Momentálně se prodává za 20 eur. Jakmile bude hra dokončená, může se podívat také na další platformy. Vývojáři už společně s vydavatelem lákají, že Warstride Challenges míří také na konzole PlayStation 5 a Xbox Series.

Ale dost řečí, tohle je pekelná doomovka, která se má hrát anebo alespoň sledovat, nikoli popisovat. Sami se podívejte na videa ze hry a rychle si uděláte představu, o co v ní jde.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru