Counter-Strike: Global Offensive, Valve Corporation, V Counter-Striku startuje nová operace Riptide

V Counter-Striku startuje nová operace Riptide

Update přidává battle pass, soukromé zápasy, pět map či možnost předat granát spoluhráči

Zdroj: Valve
22. 9. 2021
Název: Counter-Strike: Global Offensive Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 21. 8. 2012

Vývojáři z Valve připravili pro Counter-Strike: Global Offensive z roku 2012 další velký update, již tradičně oblečený do kabátku nové operace. Ta, která se hráčům se zapnutými automatickými aktualizacemi na Steamu stáhla v průběhu noci, nese název Riptide a soudě podle prvních ohlasů se hráčům poměrně trefila do vkusu. Přidává totiž spoustu zajímavých věcí nad rámec očekávaného battle passu s odměnami či nových skinů. Nechybí totiž další nové mapy, propracovanější správa zápasů, resp. jejich filtrování a v neposlední řadě také balistický štít, navazující na úsměvnou éru taktického štítu z předchozích verzí Counter-Striku.

Všechny informace shromažďují vývojáři na oficiální stránce nové operace, která nejprve láká na nové skiny pro jednotlivé agenty z řad teroristů i protiteroristických složek. Hráči už pochopitelně vtipkují, že jedna z nových postav – kapitán Crasswater – je v podstatě jen neoficiální verzí Johna Ramba, zatímco další trochu ironicky dodávají, že by se hráči Counter-Striku 1.6 asi hodně divili, jak bude vypadat budoucnost jejich oblíbené střílečky. Nutno totiž dodat, že někteří z agentů – například Trapper Solmon nebo Bloody Darryl vypadají jako z úplně jiné hry a od úplně jiného studia. Osobní preference ale nechme stranou, nikdo ostatně nikoho nenutí nové skiny vlastnit a od nynějška s nimi nastupovat v zápasech. Co víc, některé jsou naopak docela zdařilé a ještě donedávna poměrně sterilní hratelnost mohou příjemným způsobem osvěžit.

Další část, které se vývojáři věnují, jsou soukromé zápasy, do nichž mohou proti sobě nastupovat jen vybraní přátelé. Ačkoliv samozřejmě bylo možné vlastní lobby zamknout a nenechat do ní vstoupit nikoho zvenku, hrát zápas proti další skupince konkrétně vybraných hráčů šlo jen na vlastních serverech. Valve ale s vydáním nového updatu umožňuje vytvářet vlastní soukromou frontu pro zapojení do zápasu, a to na základě unikátního kódu, který si může každý vygenerovat. Pokud navíc máte skupinu na Steamu, ta sama o sobě už vlastní kód pro soukromé hry, což by se mohlo hodit například streamerům, kteří zvou do zápasů své diváky, případně těm, koho už nebaví hrát proti cheaterům a chtějí zkrátka poměřit síly mezi sebou. Příjemné je rovněž sledovat, že se Valve snaží oslovit i ty hráče, kteří nemají na kompetitivní klání tolik času, ale přesto si chtějí zahrát trochu vážněji. Pro ně je připraven filtr pro volbu dlouhé hry na 16 vítězných kol a krátké hry na pouhých 9 kol. A mírně se mění i pravidla Deathmatche, který můžete i nadále hrát klasicky – tedy na týmy s důrazem na vlastní skóre, stejně jako týmově s hromadným skóre, případně všichni proti všem.

Pokud hrajete Counter-Strike pravidelně, zajímat vás budou i změny v hratelnosti, kterých sice není mnoho, ale za to jsou poměrně důležité. Jak už prozradil titulek této zprávy, Valve umožňuje hráčům odhazovat nepoužité granáty či jiné házecí předměty, stejně jako byste tak učinili s puškami či pistolemi. Tato možnost je dostupná ve většině módu a je pravděpodobné, že se postupně stane součástí mety. Do určité míry tak nepochybně dojde ke změnám v přístupu k týmové ekonomice i taktice, protože potenciálně bude možné v jednom zápase použít víc granátů či molotovů, než kolik by jich bylo možné nakoupit před startem zápasu doposud. Taktiku pak nepochybně ovlivní také zásah do legendární mapy Dust 2, na které už není možné ze spawnu teroristů střílet do dveří na midu. Průhled nahradila zeď, takže je nejprve nutné z rampy seskočit, což ale může dát potřebný čas soupeřům, aby kritické místo proběhli bez nutnosti použít dýmovnici. Mírně se pak změnilo i chování tlumené pušky M4 – je o trochu silnější při zásazích do těla, naproti tomu Deagle kouše trochu méně, a pokud si rádi hrajete na kovboje, duálky stojí o trochu méně.

S operací Riptide přichází také pětice map – Extraction, Insertion II, Basalt, County a zimní Ravine – na kterých je možné hrát většinu dostupných módů. Stanou se však ústředním dějištěm nových misí, jejichž nabídku se vývojáři snažili osvěžit například závody či lovením graffiti, navíc v libovolném pořadí i tempu. Odměnou za veškeré snažení budou samozřejmě nové skiny na zbraně ve speciální Riptide bedničce, nechybí ani nové samolepky, v úvodu zmíněný štít pro casual zápasy s rukojmími a nakonec ani postupně se vylepšující odznáček celé operace, kterým se můžete chlubit v dalších měsících a letech.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru