V chystaném spin-offu Total War zřejmě navštívíme Tróju

V chystaném spin-offu Total War zřejmě navštívíme Tróju

Po Thrones of Britannia promluví Achilles. Stále však nemusí jít o slíbenou AAA hru od Segy

12. 8. 2019

Vývojáři ze studia Creative Assembly už před dvěma lety oznámili, že se chtějí v rámci strategické série Total War soustředit také na izolované, leč stále velmi důležité momenty lidských dějin, pro které však není nutné vyvíjet kompletní hru, zpracovávající celou konkrétní epochu. Vedle masivních kousků jako je Rome, Empire nebo Medieval, se proto už v roce 2018 objevil spin-off Total War Saga: Thrones of Britannia a snažení vývojářů bude s největší pravděpodobností pokračovat i nadále. Insider Nibel, který se v poslední době blýsknul například odhalením detailů o Rainbow Six: Quarantine, si totiž všiml nově zapsané ochranné známky na hru Total War Saga: Troy, o které by se mohlo mluvit už za týden na Gamescomu.

Žhavě se šušká o velké AAA hře a prvotní úvahy naznačovaly, že by jí mohla být právě Trója.

Trademark vzešel v platnost na území Velké Británie už 1. srpna, a kdyby snad někdo pochyboval, že jde o pokračování Total War Saga v pravém slova smyslu, detailní výpis potvrzuje souvislost se zábavním videoherním softwarem. Je tedy téměř jisté, že se o hře dozvíme už během chystané keynote Opening Night Live v Kolíně nad Rýnem, na které by měla Sega – coby vydavatel her od Creative Assembly – představit světu dosud neoznámené tituly. Žhavě se přitom šušká o velké AAA hře a prvotní úvahy naznačovaly, že by jí mohla být právě Trója, sami vývojáři z Creative Assembly ale nakonec tuhle alternativu vyvrátili. Komunitní manažerka Grace Carroll na Redditu napsala, že „AAA hry Segy není od Creative Assembly“, takže možnost, že se dočkáme například nového Sonica, nebo třeba pokračování série NiGHTS into Dreams, stále žije.

V chystaném spin-offu Total War zřejmě navštívíme Tróju

Spin-off už podruhé

Ačkoliv by se dalo nad rámec fantasy dílů série Total War mluvit o Total War Saga jako o prvním spin-offu, nebyla by to tak úplně pravda. Vývojáři z Creative Assembly už v roce 2005 koketovali s tím, že by nabídli hráčům i mnohem akčnější zážitek a pro PlayStation 2, Game Cube a původní Xbox vydali hru Spartan: Total Warrior. Pěkně vypadající hack'n'slash záležitost však byla kritizována za vcelku nudnou hratelnost a Creative Assembly v dalším snažení nepokračovalo. Snad tedy Saga vydrží déle...

Pokud bychom se ještě měli vrátit zpět k Total War Saga, resp. první hře s tímto označením, hra se prodávala za necelých 1000 Kč, nabídla deset hratelných frakcí a nechala hráče zakusit drsnou dobu konce 9. století na dnešních Britských ostrovech. Přijetí hry ale, pravda, nebylo tak vřelé, jak by si možná vývojáři představovali – hra má na Metacritic souhrnné hodnocení 75 a hráčům se líbí ještě méně – přesto by s dostatkem inovací nebo na míru vytvořených prvků mohl námět Trójské války fungovat. Podobně jako v případě podobnosti Thrones of Britannia s Atillou se ale můžeme vcelku oprávněně obávat, že vývojáři budou chtít do značné míry recyklovat to, co už vytvořili pro druhý Rome a mnoha inovací se nakonec dočkat vůbec nemusíme. V takovém případě si už ale nejsme úplně jistí, jestli by podobný pokus lidem z Creative Assembly prošel tak lehce, nechme se ale raději překvapit.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru