Blair Witch

V Blair Witch se budete bát i vlastního stínu

Nová upoutávka slibuje hru nervů a temný psychologický horor

19. 8. 2019
Název: Blair Witch Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 30. 8. 2019

Překvapivé oznámená další herní adaptace hororu Blair Witch o sobě dala na prezentaci Inside Xbox na Gamescomu opět vědět a na scéně se objevila nová upoutávka. Od těch předchozích se odlišuje poodhalováním náznaků příběhového pozadí hry, ukázkou proměnlivého prostředí i hlasů a podob vedlejších postav.

Hráči se vžijí do role bývalého policejního detektiva Ellise, který se vydal pátrat po ztraceném chlapci do lesa Black Hills. Z upoutávky je ale více než jasné, že bude pátrat i po něčem z vlastní minulosti. Samotné video naznačuje strach z vlastních chyb a přešlapů, které nelze ani zapomenout, ani odčinit. Jak už ale víme z předchozích informací, náprava chyb a cestování časem i prostorem bude ve hře hrát významnou roli. Z dalších dosavadních informací rovněž víme, že Ellis bude bojovat i s vlastní příčetností. V tomto boji protagonistovi zcela jistě nepomůže ani temný les, ani pohrávání si s jeho myslí. A všude po lese poházené symboly odkazující na legendu o čarodějnici z Blair tomu jen nandají korunu. Samotná čarodějnice přitom zcela jistě nebude sama a v Blair Witch narazíme i na jiné nebezpečné existence.

A samozřejmě tou tradičně nejlepší zprávou i nadále zůstává fakt, že hra vyjde již za pár dní, 30. srpna. Stále také platí předchozí sliby o tom, že hra bude ihned dostupná i v rámci Xbox Game Pass na PC i na Xbox One. O verzi pro PlayStation 4 pochopitelně ani tentokrát nepadlo ani slovo a obecným předpokladem je, že si Microsoft zajistil konzolovou exkluzivitu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru