Gylt

V adventuře Gylt se postavíte nočním můrám čelem

Google Stadia odhaluje jednu ze svých prvních exkluzivit

7. 6. 2019
Název: Gylt Vývojář: Platformy: , , , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
19. 11. 2019
6. 7. 2023 (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S | X)
14. 3. 2024 (Switch)

Tvůrci akční adventury Deadlight či pohádkového RiME ve spolupráci s Googlem představili svůj nový projekt. Tím je hororová adventura Gylt, která, alespoň prozatím, zamíří exkluzivně na platformu Google Stadia. Zařadit by se přitom měla mezi launchové hry a vyjít by tedy měla ještě před koncem letošního roku.

Surrealistický a melancholií naplněný svět Gylt propojuje prvky fantasy a zvrácenou realitu podobnou našemu světu. První upoutávka odhaluje osamělou hlavní hrdinku Sally, kterak pátrá po své ztracené sestřenici Emily. Není to ovšem jen tak a svět hry jen na první pohled nelítostný a je prorostlý tísnivou hororovou atmosférou. Tu nadále podtrhuje přítomnost podivných tvorů, kteří zcela zjevně oplývají větší silou než hlavní hrdinka a kterým se Sally údajně může postavit čelem. Anebo také ne, neboť pokud budou hráči chtít, mohou se vydat cestou stealthu.

Přiložená upoutávka provádí opuštěnou školní budovou, jež odhaluje inspiraci autorů řadou jiných hororových děl. Někdo v ukázce může spatřit rukopis Stephena Kinga, jiný si zase rád vzpomene na seriál Stranger Things. Autorům se ale nedá upřít cit pro detail a schopnost vykreslit tíživou atmosféru. Tu v záběrech podtrhují hanlivé nápisy na zdech školy, jež mohou nadále vypovídat o dalších důležitých aspektech hry.

Dle slov autorů se totiž má v centru dění ocitat konfrontace s vlastními nočními můrami a důraz bude kladen i na emoční dopad vlastních voleb. Zvolené prostředí a ony nápisy na zdech mohou něco vyprávět o těžším dětství jedné z hlavních postav, nechme se ale překvapit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru