Uzavřená beta Overwatche 2 začne 26. dubna

Vývojáři upřesnili očekávaný termín. V těchto dnech už probíhá interní alfatest

Zdroj: Blizzard
19. 3. 2022
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 10. 2022 Platformy: , , , , , Žánr:

Přibližně před týdnem se nechali vývojáři z Blizzardu slyšet, že obnovují všechny komunikační kanály a začínají naplno informovat o druhém dílu týmové akce Overwatch. Bylo na čase, uvážíme-li, že byla hra formálně oznámena už v roce 2019 a teprve loni se mohli fanoušci dozvědět něco víc o změnách v konceptu a celkovém fungování. Přesto byla hra odložena spolu s Diablem IV až na rok 2023, a alespoň prozatím tento termín platí. Vývojáři ovšem naposledy mluvili v tom duchu, že chtějí vydání uspíšit, odsunuli PvE obsah na druhou kolej a vedle obsahových přídavků pro stále živý původní Overwatch napnuli veškeré síly k PvP módům. A jak slíbili, tak se začne už koncem dubna skutečně dít.

Nejnovější oznámení zpřesňuje datum spuštění uzavřené betaverze na 26. dubna, což je plně v souladu s předchozími výroky. Vývojáři začátkem března lákali na šťavnatou nabídku obsahu, zahrnující základní souboje 5v5, novou hrdinku Sojourn, vylepšené verze starších postav, čtveřici nových map, přepracovaný mód Push a nový pingovací systém. Beta bohužel nebude otevřená pro všechny, takže je nutné projít rychlou registrací přímo na stránkách hry a hlavně mít na paměti, že hrát se bude v první vlně pouze na PC. Protože nepochybně přijdou ke slovu i další kola betatestu, tedy včetně plně otevřeného přístupu, konzolisté se zkrátka připojí až v průběhu roku 2022.

Oznámení data spuštění uzavřené bety zaznělo původně v komunitním streamu na Twitchi, ve kterém trojlístek vývojářů včetně game directora Aarona Kellera trochu blíže rozebírali některá z témat, o nichž Keller mluvil v důležitém vzkazu před týdnem. Například nedostatečná komunikace ze strany Blizzardu měla být v souvislosti s Overwatchem 2 způsobena naznačenou změnou přístupu k jeho vývoji. Tedy rozdělení projektu na dvě oddělené větve a snaha urychlit to, co hráči očekávají. Během této změny mělo dojít také na osvěžení celého týmu ve smyslu jeho složení, což Keller podtrhuje a uklidňuje hráče prvního dílu, že se to pozitivně odrazí i na něm. Hráči původní hry se mohou těšit na další eventy a obsahové updaty, dokud nedorazí druhý díl, který následně převezme štafetu a v duchu live-service konceptu bude servírovat novinky, aby byli hráči spokojení a měli důvod se ke hře vracet.

Pokud máte obavu, v jaké kondici Overwatch 2 na konci března dorazí do betatestu, připomínáme, že vývojáři už dříve mluvili o rozsáhlém interním testování, které by mělo pomoci odladit ty nejvýraznější problémy. K hraní se mají v těchto dnech dostat zejména zaměstnanci Blizzardu, ale údajně byli pozváni i vybraní členové komunity, tvůrci obsahu či zástupci médií. Ti ovšem nehrají proto, aby dali vědět čtenářům, nýbrž aby pomohli vývojářům, protože alfaverze je pod embargem a zdá se, že minimálně první vlna betatestu na tom nebude jinak. Rádi se ale necháme překvapit a pokračování – i na vzdory mnoha kritickým komentářům skalních příznivců konceptu prvního dílu – očekáváme s mírným optimismem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru