The Last of Us (seriál), Už víme, kdo natočí první díl seriálu The Last of Us

Už víme, kdo natočí první díl seriálu The Last of Us

Pilotní epizodu bude mít na starost mladý ruský režisér. Moskva reagovala na Twitteru

Zdroj: Roman Kropotov/ArtStation
18. 1. 2021
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023

Seriál The Last of Us navzdory velké konkurenci na poli adaptací videoher patří nepochybně mezi ty nejočekávanější a nejslibnější projekty. Podle magazínu Hollywood Reporter se ke zkušenému autorskému týmu připojil ruský režisér Kantěmir Balagov. Scenárista a režisér filmů Těsnota a Vysoká dívka má natočit pilotní epizodu seriálu.

Na scénáři se podílí autor Černobylu Craig Mazin a spoluautor původní hry Neil Druckmann. Hudbu pro seriál by měl zkomponovat argentinský hudebník a skladatel Gustavo Santaolalla, který je podepsaný i pod soundtrackem k oběma hrám. Tento držitel dvou Oscarů za hudbu k filmům Babel a Zkrocená hora, skládal soundtrack i pro snímky 21 gramů, Blízko od sebe nebo Divoké historky.

Původně se předpokládalo, že seriál bude točit režisér Černobylu Johan Renck.

Seriálová adaptace The Last of Us pro HBO je jedním z prvních televizních a filmových projektů, jejichž adaptace vzniká přímo pod dohledem PlayStationu. Původně se předpokládalo, že ji bude točit režisér Černobylu Johan Renck, ale nepodařilo se najít vhodný termín. Pokud lze ze zapojení Kantěmira Balagova něco dovodit, pak že půjde vzhledem k jeho produkci o stejně temnou záležitost, jakou jsou samotné hry.

Za pozornost stojí, že na oznámení reagoval i oficiální účet ruské vlády na Twitteru. Fanoušky to zaujalo mimo jiné proto, že hra se nevyhýbá LGBT problematice, zatímco Moskva jí příliš… nefandí. Diplomaticky řečeno.

Televizní seriál podle The Last of Us byl oznámen loni v březnu a měl by vycházet především z první hry, i když se v něm objeví i postavy a události, které z předlohy neznáme. Mohl by také potenciálně vyplnit příběhovou mezeru mezi prvním a druhým dílem. A pokud bude úspěšný, asi si dokážeme představit, že by pokračoval adaptací The Last of Us Part II.

HBO dalo projektu definitivně zelenou v listopadu. Naopak zatím úplně sešlo z původně zamýšlené filmové adaptace, která byla oznámena už v březnu 2014. Scénář k ní psal Neil Druckmann a producentem měl být Sam Raimi. Představy jednotlivých aktérů o podobě výsledného snímku se ale zjevně značně lišily. Nakonec byla příprava po několika letech, kdy byl snímek u ledu, oficiálně zastavena.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru