Death Stranding, 505 Games, Sony Interactive Entertainment, Už jsem dávno mrtvý, říká Heartman z Death Stranding

Už jsem dávno mrtvý, říká Heartman z Death Stranding

Krásně stylizované video z Comic-Conu bylo zveřejněno. Otazníky nad náplní hry přetrvávají

29. 7. 2019
Název: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

Naposledy jsme o Death Stranding psali v souvislosti vystoupením Hidea Kodžimy na Comic-Conu, kde se mimo jiné odhalovala podoba krabičky, na které chybí nápis Only on PlayStation. Tato skutečnost nás zaujala především proto, že na obalech ostatních exkluzivních titulů pro PS4 tato věta nechybí, z čehož i nadále usuzujeme, že Death Stranding bude po vypršení blíže nespecifikované dohody mezi Kojima Productions a Sony dostupný i na PC. Tohle téma ale dejme pro tentokrát stranou – na Comic-Conu totiž Kodžima spolu s režisérem Nicolasem Winding-Refnem také rozebírali postavu Heartmana, kterému Refn propůjčil vzhled i hlas, ovšem o prezentaci jsme až dosud mohli mluvit pouze zprostředkovaně. Fanouškům a návštěvníkům Comic-Conu totiž byl prezentován nový trailer, který však nesměli natáčet a který byl označován za neveřejný. Jak už to ale s podobnými ukázkami bývá, obvykle netrvá příliš dlouho, než se jich dočkají i ti, kdo nemohou konkrétní akci navštívit a v případě Death Stranding nečiní vývojáři žádnou výjimku.

Ve dvouminutovém videu si tedy můžete v první řadě sami prohlédnout, kde Heartman žije a čím je jeho existence ovlivněna. Jak už jsme totiž uvedli minulý týden, Heartman nedostal své jméno úplnou náhodou – žije ve 21minutových cyklech, po kterých následují 3 minuty klinické smrti a poté oživení pomocí mobilního defibrilátoru s tím, že tento proces se šedesátkrát za den opakuje. Z videa je nicméně možné vyčíst několik zajímavých detailů, o kterých zprávy z Comic-Conu nemluvily a přidat do stále velmi nejasné skládanky několik dalších dílků. Ihned po oživení dělá Heartman zápis do svého počítače a označí ho číslem 218 550. Pokud bychom tedy vycházeli z toho, že jde o pořadové číslo cyklů života a smrti, mohli bychom ho vydělit denním počtem – 60 – a dostali bychom se k číslu 3642. V souvislosti s tím, že sám Heartman pak dále v traileru připustí, že svou sbírku 20minutových filmů, seriálů a hudebních děl nasbíral ještě před vypuknutím incidentu Death Stranding, dozvídáme se jednak to, že pravidelně umírá téměř na den přesně 10 let a že jeho stav způsobilo něco jiného, než právě ona probíhající sféro-časo-kalypsa.

Dalším důležitým motivem traileru je to, co Kodžima vzpomíná v souvislosti s Death Stranding opakovaně. Poselství hry má totiž vypovídat o nutnosti nebýt sám, tvořit pouta a spojovat lidi, na což naráží Heartman krátce po té, co seskočí ze svého křesla. Směrem k hlavnímu hrdinovi Samovi pronese, že ačkoliv se on sám už naučil žít v oněch 21minutových cyklech, pro první setkání tváří v tvář to jednoduše nemusí stačit. Je tedy zjevné, že o sobě se Samem už nějakou dobu vědí, ale Sam se k Heartmanovi dostává poprvé, což může teoreticky znamenat, že jeho úkolem nakonec bude spojit všechny, nebo většinu z již představených postav. Heartman pak Samovi dále vysvětluje, že žít v oněch cyklech se mu daří poměrně pohodlně, snad až na spánek a případný fyzický kontakt s jinou osobou, jak sám ale říká, není to nic, co by si ve svém stavu jakkoliv užíval. Důležité je totiž dodat, že Heartman má k dobru ještě tři minuty, ve kterých se dostává na onen svět a pátrá v něm po svojí rodině. Samovi přímo řekne, že těch 21 minut „života“ považuje jen za nutné zlo a čekání, než bude moci znovu na „pláž“, kde může pokračovat v hledání…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru