Utratil 100 tisíc dolarů v Diablu, teď nemá s kým hrát

Hráči ve hře nezůstal žádný rovnocenný soupeř. Blizzard se pustil do úpravy matchmakingu

Zdroj: Blizzard

Už je to pár dní, co vyšlo video YouTubera a hráče vystupujícího pod přezdívkou jtisallbusiness, v němž si stěžoval na problém, na který narazil během hraní Diablo Immortal. Ten je vlastně vcelku prostý, jtisallbusiness je totiž natolik silný, až se stala jeho postava nejen neporazitelnou, ale i nehratelnou. Hra mu zkrátka není schopna najít žádného soupeře, s nímž by mohl změřit síly, což mu nakonec zablokovalo i jinou část hry. Na vině je velká finanční investice, která měla činit přibližně 100 tisíc dolarů, což je v přepočtu necelých 2 a půl milionu korun. Problém však trvá již delší dobu, Blizzard se k němu ovšem po nahlášení nijak blíže nevyjádřil. Po zveřejnění videa a možnosti řešit vrácení peněz, klidně i soudní cestou, se ale daly věci do pohybu, Blizzard se konečně pustil do řešení.

jtisallbusiness neotálel a velké množství peněz utratil už při spuštění hry, následkem čehož ostatním hráčům značně utekl už tehdy. Nyní však vyloženě není dalším hráčům na dohled. Investice do postavy a vybavení se ve hře pochopitelně vyplatily, a tak sbíral jednu výhru za druhou. Tedy až donedávna, kdy se jeho vítězná série zastavila, nikoli však porážkou. Kvůli statistikám není hra nadále schopna dohledávat další soupeře a matchmaking končí po mnoha hodinách (údajně klidně dva až tři dny) snahy a pokusech neúspěchem. Tato situace má trvat několik týdnů, ovšem v době, kdy ji jtisallbusiness hlásil na oficiálním fóru hry a později i Twitteru, se mu dostalo pouze odpovědi, že o chybě vědí a že by se to mělo v dohledné době vyřešit, ale to bylo vše.

Tento problém ovlivňuje i další hráče, a to členy jeho klanu. Kvůli nemožnosti zapojit se do PvP bojů se nemůže jtisallbusiness účastnit ani Rite of Exile a hájit se svým klanem vládu nad serverem. jtisallbusiness je zároveň vůdcem klanu, není však možné tuto pozici přenechat nikomu jinému ani klan opustit. Klan v tuto chvíli vlastní titul Immortals a serveru vládne, nicméně až přijde výzva od jiného klanu, patrně se budou muset vzdát bez boje, pokud nebude problém vyřešen. Toto omezení každopádně vedlo k myšlence, že pokud nemůže hry využívat tak, jak by měl (a navíc ještě se značně velkým investovaným obnosem), měl by získat náhradu, protože si není jistý, kdy a zdali vůbec Blizzard přijde s řešením. Jeho příjmy navíc souvisí s hraním hry, což mu samotná hra značně zkomplikovala, proto zvažoval řešení této situace s právníky.

Zajímavé je, že ačkoli byl mikrotransakční model Diablo Immortal značně kritizován, nenašel v komunitě a mezi hráči příliš zastání. A vlastně možná právě proto. Mnozí se podivují nad částkou, kterou hře obětoval, jiní pak poukazují na to, že se mu povedlo za pomoci peněz „vyhrát“ free-to-play či spíše pay-to-win hru. Jiní zase zmiňují, že právě on a další podobní lidé jsou ti, kvůli kterým Blizzard takové hry dělá a zkouší podobné postupy výdělku. jtisallbusiness v novém videu uvedl, že jej Blizzard kontaktoval s tím, že v příštích dnech dojde k implementaci opravy, jež by měla tento problém řešit. Současně však poznamenává, že bez pozornosti, kterou jeho předchozí video vyvolalo, by nadále čekal na řešení marně. „Doufám, že Blizzard zvažuje, že by hráčům umožnil lepší způsob komunikace. Když do hry investujete tolik peněz, ale i když ne, měli byste mít nějaký zákaznický servis, kde by se daly takové věci řešit,“ dodal nakonec jtisallbusiness.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru