Úniky ze Silent Hillu pokračují ve vyšším rozlišení

Včerejší obrázky už mají vypovídací hodnotu. Unikly i materiály z hratelného teaseru Sakura

Zdroj: Twitter, Mirtaumn
6. 9. 2022

Pokud vás zaujal včerejší únik obrázků z údajného remaku Silent Hillu 2, připravte se na úterní pokračování. V průběhu noci se totiž trojice screenshotů objevila na internetu ve vyšším rozlišení, které sice stále není zcela dostatečné, ale už se z obrázků dá alespoň něco vypozorovat. Už tedy víme, že na jednom z nich stojí před hlavním hrdinou stůl doslova obsypaný věcmi, včetně psacího stroje, chodba má rázem více detailů, včetně dřevěného obložení a ušmudlaného okna a záběr na sestřičku dává konečně vytušit, že se tady k obyčejné vizitě rozhodně neschyluje. Co je ale podstatnější, informace se valí hned z několika směrů a nad rámec popisovaných obrázků se opět připomíná údajný hratelný teaser Sakura, který má v duchu P.T. představit další díl série Silent Hill.

Kvalitnější verzi obrázků sdílel na Twitteru uživatel s přezdívkou Mirtaumn, když reagoval na insidera Dusk Golema. Ten v průběhu uplynulých hodin o únicích mnohokrát tweetoval a psal do diskuzí, i když už nepřispěl žádnými novinkami. Podle jeho opakujících se tvrzení jde o obrázky z konceptu, který Bloober Team poskytl společnosti Konami jako návrh toho, co by s remakem Silent Hillu 2 udělali, a po získání projektu začali pracovat na hře, která prý nemá s těmito obrázky mnoho společného. Samozřejmě by se pořád mělo jednat o 3rd person horor, který se příliš nevzdálí podobě původní hry, ale kvalitou by měl být finální produkt na vyšší úrovni. Co je ovšem neméně zajímavé, Dusk Golem mluvil také o zmíněné hratelné ukázce Sakura, o níž informoval už před několika měsíci.

V polovině letošního května jsme o náznaku možného pokračování Silent Hillu napsali obsáhlý článek se všemi dosavadními úniky, podle kterých by se měli hráči těšit na něco podobného jako v případě P.T. Tedy samostatně stojící hru, která by měla ukojit hlad po novém dílu série a nastavit nejen očekávání, ale také atmosféru budoucí hry. Už dříve mluvil zmiňovaný insider o tom, že zná příběh, který už je dokonce možné částečně vyčíst z uniklých obrázků, situace se ale měla v tomto ohledu ještě zhoršit poté, kdy se v průběhu noci z pondělí na dnešek objevily další. Dusk Golem coby velký fanoušek série Silent Hill nechce, aby příběhové spoilery unikly, protože je považuje za klíčové pro zážitek Sakury, varuje ovšem, že už od dnešního rána mezi některými lidmi kolují a mohou se kdykoliv dostat na veřejnost.

„Objevil se další únik informací o Silent Hillu, který nesouvisí s remakem druhého dílu, ale hratelným teaserem Sakura. Už jsem u dalších lidí viděl věci, o nichž jsem doufal, že neuniknou,“ napsal Dusk Golem na portál Resetera i svůj Twitter. „Příběh Sakury se mi docela líbí a doporučuji si ho v případě zájmu o vlastní hraní nevyzradit,“ řekl pak insider a doplnil, že uniklé obrázky jsou zatím jen minimem z toho, co už je v oběhu. „Potenciálně uvidíte věci, které jsem sdílel dříve, nebo ještě ranější verze, o nichž jsem se nezmiňoval,“ uzavřel Dusk Golem ve své setrvalé snaze dokázat svým kritikům, že má stoprocentně věrohodné informace. Zatím se nicméně nepodařilo vypátrat ani hrstku z náznaků, které by podle insidera měly být už v uniklých obrázcích a nadále neznáme žádné detaily o tom, kdo na Sakuře pracuje nebo kdy by měla být oznámena, natož kdy skutečně dorazí.

Pokud bychom se měli zaměřit na samotné obrázky, opakuje se v nich motiv postavy tzv. Cherry Blossom Girl, o které mluvil Dusk Golem dříve. Odsud zřejmě pochází také označení ukázky Sakura s odkazem na třešeň oblíbenou v Japonsku. Důležitý je ale také údajně i motiv papírků popsaných převážně nadávkami směřujícími k charakteru či vzhledu, a ty budou patrně hrát v příběhu svou roli. Japonský text na posledním ze tří obrázků by pak měl potvrzovat, že Sakura vyjde pouze pro PlayStation 5, má jít o bezplatnou příběhovou hororovou adventuru pro jednoho hráče a k dispozici bude vedle angličtiny i v řadě dalších světových jazycích. Datum vydání je na obrázku stanoveno na říjen 2021, jak ale následně komentoval Dusk Golem, termín se přirozeně měnil, s největší pravděpodobností kvůli pandemii koronaviru.

Snad budeme za pár dní na Tokyo Game Show chytřejší.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru