Úniky prozradily nového Spider-Mana už před osmi měsíci

Pokud jsou předchozí spekulace pravdivé, novinka představí Venoma i Green Goblina

Zdroj: Sony
17. 6. 2020
Název hry: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2020 Platformy: Žánr:

V rámci představení první várky her pro PlayStation 5 jsme se dozvěděli hned o dvou novinkách od týmu Insomniac Games. Vedle fantasticky vypadajícího Ratcheta & Clanka pokračují s příběhem Spider-Mana, Petera Parkera ale po trojici DLC The City That Never Sleeps střídá Miles Morales, a jak jsme se dodatečně dozvěděli, půjde o samostatnou hru pro PlayStation 5. Pokud bychom ale pozorněji sledovali dřívější spekulace z Redditu, mohli jsme se o příběhu Milese Moralese dozvědět dřív a nejen to, osm měsíců staré spekulace hovoří poměrně konkrétně o tom, co bude náplní hry.

Předem je zapotřebí ještě jednou dodat, že jde o neoficiální zprávy, navíc už několik měsíců staré. Bez ohledu na to ale byly jejich součástí dvě klíčové informace: nový Spider-Man bude samostatné rozšíření původní hry a Miles Morales bude hratelnou postavou. Obě tyto zprávy Sony minulý týden potvrdila, což automaticky zvyšuje důvěryhodností dalších úniků a stává se i důvodem, proč jim dáváme prostor. Série příspěvků na Redditu kromě slibů o Milesovi slíbila více antagonistů, mezi které má patřit Venom a Green Goblin. Z dalších jmen autor příspěvku s přezdívkou throwaway546632 slibuje ještě postavy Wraith a Black Cat, nicméně jména všech postav je zapotřebí brát s rezervou, neboť informace leakera se například u Green Goblina poněkud rozcházejí s předchozími spekulacemi. Věrohodně však zní příslib herní délky – tým Insomniac Games tentokrát mírou obsahu údajně překročí trojici DLC The City That Never Sleeps a cílí na zážitek podobný Infamous First Light, což bylo rovněž samostatné rozšíření pro Infamous Second Son. Jason Schreier pak uvedl, že samostatně stojící novinka bude rozsahem připomínat Lost Legacy ze série Uncharted, čemuž má odpovídat i nižší cenovka.

Za další lze zmínit, že Spider-Man: Miles Morales má údajně pracovat s původními uloženými pozicemi, nepotvrzuje se tím ale, že by novinka měla dorazit i na PlayStation 4 a stále tedy za cílovou platformu považujeme PlayStation 5. Hra dle citovaného leaku nabídne až devět obleků hlavní postavy a příběhová linka bude vyprávět také o parazitické rase symbiontů. Díky nim budou moci hráči obléknout i speciální oblek. Přitom konkrétně tyto informace budí v diskuzi na Redditu vášně a zatímco někteří fanoušci zrovna o přítomnosti symbiontů pochybují, druzí říkají, že by mohli napadnout Petera Parkera, ovládnout ho a udělat z něj na určité ploše příběhu antagonistu. Úkolem Milese Moralese by pak byla právě záchrana, nikoliv zničení Petera Parkera, což zní jako poměrně slibná premisa.

Na další konkrétní a hlavně oficiální informace nicméně musíme stále čekat, ačkoliv vývojáři naznačili, že stavidla informací nadzvednou již brzy. Ostatně, hra má být součástí první nabídky her pro PlayStation 5 a demonstrovat například rychlost streamování dat díky použitému SSD. V polovině dubna jste se mohli dočíst, že načítání hry při rychlém cestování po mapě trvalo na PS4 Pro necelých 20 vteřin, u použití nového typu SSD to bylo méně než vteřinu. A přesně tohoto potenciálu budou chtít lidé z Insomniacu jistě využít i u odhaleného pokračování Ratcheta & Clanka.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru