Unikly záběry ze zrušené kampaně Black Ops 4

Treyarch pracoval na přímočarém příběhovém režimu. Připomínal multiplayer s boty

Zdroj: Activision
26. 5. 2020
Název hry: Call of Duty: Black Ops 4 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 12. 10. 2018 Žánr:

Ačkoliv se před dvěma lety v březnu chvíli zdálo, že tím největším překvapením v souvislosti s odhalením Call of Duty: Black Ops 4 bude podivný zápis římské číslice čtyři, nakonec to mezi hráči vyhrála absence tradiční kampaně. Stalo se tak v rámci celé série vůbec poprvé a v navazujících rozhovorech vývojáři z Treyarchu potvrzovali, že s příběhovou částí nepočítali od začátku. Dan Bunting, jeden z ředitelů studia, řekl tehdy Polygonu, že hlavním záměrem bylo vytvořit hru, kterou lze projít skrz naskrz s přáteli, což vyžadovalo spoustu testování, přepisování a také vyškrtávání věcí, které nefungovaly. Dnes se o jedné takové věci prostřednictvím nově uniklého videa dozvídáme a k překvapení všech fanoušků série se má jednat o záběry právě ze zrušené kampaně. Než bychom ale nařkli vývojáře, že nemluvili o svých původních plánech tak úplně pravdu, záběry jasně dokazují, že od tradičního příběhového pojetí pro jednoho hráče měla kampaň Black Ops 4 před svým zrušením skutečně hodně daleko.

Inkriminované video se před několika hodinami objevilo na Redditu, kde jej sdílel uživatel s přezdívkou ForverDexus. Původní příspěvek neobsahoval žádný popis, v bezmála tří stovce komentářů se ale dvouminutový materiál probírá poměrně důkladně a lze se o něm leccos dozvědět. Co je asi nejdůležitější, ForverDexus několikrát tvrdí, že jde o stoprocentně autentické záběry a nejedná se o práci žádného z šikovných fanoušků, jak někdo hlouběji v diskuzi podsouvá. Black Ops 4 nepodporuje žádné modifikace a nezdá se pravděpodobné, že by se někdo pouštěl do práce takového rozsahu jen za účelem rozpoutání debaty. Akce, odehrávající se na mapě Seaside, je navíc doplněna řadou efektů a profesionálním dabingem, takže i my se přikláníme k tomu, že záběry skutečně pochází od vývojářů. Původ videa však nechtěl ForeverDexus komentovat, ačkoliv naznačil, že existuje ještě jedno a lze jej při dostatečně vytrvalém hledání najít veřejně internetu.

Cílem mise je zachránit konkrétního člověka – šéfa společnosti Aquilius – a eliminovat další hrozbu, vzhledem k tomu, že teroristický útok probíhá v civilní oblasti a dává tím vzpomenout na londýnskou či letištní misi z Modern Warfare.

Co se týče vlastních záběrů, je z nich na první pohled patrné, že hra v době pořízení nebyla dokončená. Nejvýrazněji jsou nedostatky vidět na texturách jednotlivých vojáků a dalších postav, na druhou stranu už nechybí řada efektů, animací a zdá se, že velmi začištěná je i samotná střelba. Náplň mise a její pojetí pak odpovídá tomu, co vývojáři naznačovali před vydáním hry – tedy nikoliv tradiční příběhová záležitost, ale přímočařejší akce, která v podstatě odpovídá zážitku hraní multiplayeru s boty. Cílem mise pak je zachránit konkrétního člověka – šéfa společnosti Aquilius – a eliminovat další hrozbu, vzhledem k tomu, že teroristický útok probíhá v civilní oblasti a dává tím vzpomenout na londýnskou či letištní misi z Modern Warfare. Ostatně, souboj doplňuje audio smyčka výkřiků a zhmotněné paniky, doplněná pobíháním obyvatel, jejichž zabití by s největší pravděpodobností misi ukončilo. Primární úkol mise ale dává vytušit, že za tím vším skutečně nějaký příběh leží, i když jsme se podle leakera neměli dočkat tolika cutscén, případně další dějové omáčky.

Přesto je zajímavé s odstupem času sledovat, jaké nápady se nemusí do finální hry probojovat a že vývoj her je skutečně velmi organickou záležitostí, v níž se spoustu věcí mění až do posledních momentů před vydáním. Uvidíme proto, kam nakonec zamířili vývojáři z Treyarchu se svou další hrou, která by měla vyjít letos a čím dál tím víc náznaků z bunkrů v režimu Warzone naznačuje, že půjde o duchovní pokračování Black Ops, byť pravděpodobně s pod-podtitulem Cold War. Oznámení nového Call of Duty čekáme brzy a toto přesvědčení podporují i další vedlejší akce, jako včerejší umístění Call of Duty: WWII do bezplatného programu předplatitelů PlayStation Plus.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru