Unikly první záběry z Assassin’s Creed Mirage

Basimovi se ve 3sekundovém klipu práší od bot. Hráči oceňují tradičnější animaci běhu

Zdroj: Ubisoft
20. 5. 2023
Název: Assassin’s Creed Mirage (Rift) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 12. 10. 2023 Žánr: ,

V noci z pátku na sobotu unikly z připravovaného Assassin’s Creed Mirage první záběry. Rozhodně vás ale nechceme nijak mystifikovat, zvlášť o víkendu, takže o délce klipu už máte jasno z titulku. Jedná se o pouhé tři sekundy, navíc v nevalné kvalitě, které ovšem stačí fanouškům k tomu, aby už dříve popisovaný přístup Ubisoftu k Mirage znovu ocenili. Jak vývojáři už při oznámení uvedli, další díl slavné série by měl být menší a hlavně vrátit hratelnost do podoby, která byla sérii vlastní před Origins, Odyssey či Valhallou. A to je něco, co se může odrážet třeba i v pohybu hlavního hrdiny nebo částečně i na jeho výbavě.

Klip se objevil na Redditu, kde ho sdílel uživatel s přezdívkou tussaster, a zachycuje Basima, jenž probíhá předměstím. Pravděpodobně tedy Bagdádu, kde se bude hra odehrávat. Hráči v komentářích oceňují tradiční assassínské oblečení a právě zmiňovaný běh, který zřejmě i díky animaci bílých rób působí trochu jinak než v případě Eivora v dosud posledním dílu s podtitulem Valhalla. Neodvažujeme se komentáře příliš hodnotit, protože kvalita klipu není valná a vše může být dáno jen jinou tělesnou konstitucí, ale minimálně přijetí prvních záběrů a nálada kolem hry působí velmi optimisticky.

Objevují se ale pochopitelně i střídmější komentáře, například s poukázáním na to, že Ubisoft bude jen opětovně využívat assety z egyptského Origins a že měl Basimův příběh plnit pouze roli DLC, které se teď bude Ubisoft snažit prodat coby plnohodnotný titul. Na soudy je brzy, ale osobně musím říct, že se mi návrat k původní lince o Assassínech a Templářích zamlouvá, a jak už zřejmě tušíte, také celkově menší velikost a semknutější hratelnost vítám coby návrat lepších časů, v nichž se série nacházela dřív. Hodnotit ale přirozeně budeme až plnou hru.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru