Unikly první údajné obrázky z nového Need for Speed

Potvrzují zasazení do fiktivní verze Chicaga. K dispozici je i velmi krátké video z hraní

Zdroj: ynk
24. 4. 2022
Název: Need for Speed Unbound Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 12. 2022 Platformy: , , Žánr:

O novém Need for Speed od vývojářů z Criterionu toho už v průběhu letošního dubna zaznělo hodně. Novinář Jeff Grubb nejprve přišel se zprávou, že by mělo jít o pokračován Need for Speed Heat, odehrávající se znovu v Miami, aby následně tuto spekulaci poupravil insider Tom Henderson. Ten pro změnu mluvil o zasazení ve fiktivní verzi Chicaga – Lake Shore City – a zmínil i dosud stále nejasné spojení fotorealistické grafiky s prvky anime. V noci na dnešek nicméně došlo k dalšímu posunu a odhalení prvních obrázků i krátkého videa, jejichž zdrojem je leaker s přezdívkou ynk. Původně na leak upozornili správci Discordu věnovaném Need for Speed, později jej ale komentoval i zmiňovaný Tom Henderson a zdá se, že se skutečně díváme na ranou verzi letošního dílu slavné závodní série.

Obrázky bohužel nepřichází v příliš vysokém rozlišení a lze z nich zdánlivě vyčíst jen minimum, přesto se ale hráči přes noc postarali o několik doprovodných komentářů, na základě kterých lze identifikovat alespoň ono zasazení do Chicaga. Pozadí města ze druhého obrázku v naší galerii zahrnuje pohled na Lake Point Tower a část North Michigan Avenue, byť se nemusí nacházet na stejném místě a ve stejné zástavbě, jako tomu je ve skutečném Chicagu. To ostatně prozrazuje i přiložená mapa – použili jsme její zvětšenou verzi – na základě které si lze alespoň částečně uvědomit celkovou rozlohu. Zdá se totiž, že v porovnání s NFS Heat nový díl narostl a hráči by tak mohli dostat další kilometry silnic navíc.

Co se týče zmiňovaného videa, budete si jej muset pustit zpomaleně, abyste z něj vůbec něco pochytili, protože se jedná o poměrně divoké zatočení kamery nad modelem vozidla propadajícího se do geometrie celého světa. Vůz se nicméně nachází v tunelech kanalizace a na jednom dvou snímcích je možné zahlédnout i další část připravovaného města. Podívat se můžete samozřejmě i na herní rozhraní, včetně ukazatele, kolik máte peněz na svém účtu, jde však jen o malé a v tuto chvíli spíše zanedbatelné a nicneříkající střípky. Na každý pád se ale zdá, že se kolem NFS začíná skutečně něco dít a kdo ví, třeba se odhalení dočkáme stejně nečekaně a náhle, jako tomu bylo v případě F1 22. Ostatně, Electronic Arts letos nepořádají svou prezentaci EA Play Live, a proto budou jednotlivá oznámení přicházet touto formou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru