Call of Duty: Vanguard, Activision, Unikly údajné promo materiály Call of Duty: Vanguard

Unikly údajné promo materiály Call of Duty: Vanguard

K odhalení hry má dojít příští čtvrtek. Insider Tom Henderson prý už viděl první obrázek

Zdroj: Activision
12. 8. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Pokud se už nervózně ptáte, kde je letošní Call of Duty, pravděpodobně pro vás máme dobré zprávy. Známý insider Tom Henderson totiž potvrdil, že informace z již smazaného tweetu uživatele s přezdívkou Nextgen_ishere jsou pravdivé a představení dalšího dílu jedné z nejpopulárnějších herních sérií proběhne už příští čtvrtek. V rámci dosud blíže nespecifikované události se máme oficiálně dozvědět o Call of Duty: Vanguard – jak se má chystaná hra jmenovat – a zjistit první detaily z traileru a dalších zpráv přímo od vývojářů. Podle Hendersona se měla vybraná média o události dozvědět v průběhu včerejška, jsou však zavázána mlčenlivostí a představení hry má být překvapení.

Co je snad ještě zajímavější, uživatel Redditu s přezdívkou infinityluiss přichází s prvními obrázky z chystané hry, které mají potvrzovat zmiňovaný název i zasazení do druhé světové války. Tvrdí totiž, že na internet unikly promo materiály, které předkládá bez odkazu na přímý zdroj. Jestli jsou skutečné, nelze v tuto chvíli ověřit, vypadají ale poměrně věrohodně, včetně odkazu na ultimátní edici, cross-gen balení a hlavně bližší obsahovou nabídku, vztahující se ke třem operátorům – Lucas, Polina a Wade – zbraním a pozvánce ke hraní otevřeného betatestu.

Jak je z obrázků patrné, vývojáři ze Sledghammer Games zpracovávají druhou světovou válku po svém a nesnaží se o přílišný realismus. Vycházíme například z kamufláží na zbraně či oblečení znázorněných operátorů, pohybující se na neurčité hranici retro-fikce tak, aby vše zapadalo do odlehčeného pojetí v multiplayeru. Otázkou ale zůstává, zda se naplní zkazky několika magazínů – včetně důvěryhodného portálu Video Games Chronicle – které tvrdily, že Call of Duty: Vanguard bude obsahovat plnohodnotnou příběhovou kampaň, pravděpodobně v duchu Call of Duty WWII, na kterém rovněž pracovalo studio Sledgehmmaer Games.

Nejde přitom o jediný obrazový materiál, který je alespoň částečně k dispozici. Tom Henderson a další insideři totiž tvrdí, že viděli první obrázek, pocházející pravděpodobně z chystaného traileru, ale nesmí ho sdílet kvůli snaze Activisionu šíření zamezit. Přesto přichází alternativa, známá už z doby, kdy se v podobném duchu jako nyní o Vanguard mluvilo o novém Battlefieldu. Ano, čtveřici postav na pláži, kteří se vyhýbají ostnatému drátu a směřují směrem k budovám, za nimiž jsou na obloze vidět americké střemhlavé bombardéry, totiž fanoušci překreslili, takže můžeme vzít za vděk například práci uživatele Redditu s přezdívkou Coolboydude.

Zdroj: Reddit, coolboydude

S ohledem na domnělé úniky pak můžeme jen zrekapitulovat, že se v souvislosti s Call of Duty: Vanguard mluvilo vedle multiplayeru a kampani také o provázání s battle royale režimem Warzone, ve kterém by rovněž měl proběhnout dosud nespecifikovaný event, který má hru pomoci představit. Chybět nemají ani zombíci a to všechno se má odehrávat na bojištích v Evropě i Tichomoří, jak ostatně potvrzují uniklé obrázky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru